Jastrzębski Węgiel i ZAKSA nie zawiodły. Kolejne triumfy w Lidze Mistrzów

14 gru 2023, 08:28

W środowy wieczór siatkarski mistrz i wicemistrz Polski odnieśli zwycięstwa w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Jastrzębski Węgiel dość pewnie wygrał na wyjeździe z niemieckim Lüneburgiem, natomiast ZAKSA Kędzierzyn-Koźle dopiero po tie-breaku ograła belgijskie Roeselare.

Jastrzębski Węgiel z trzecim zwycięstwem

W starciu z niemieckim SVG Lüneburg faworytem byli mistrzowie Polski, ale to gospodarze lepiej weszli w to spotkanie, wygrywając pierwszego seta 25:23. W drugiej partii Jastrzębski Węgiel nie dał się już zaskoczyć i po świetnej końcówce triumfował 25:21, wyrównując stan rywalizacji.

Dwa kolejne sety były popisem gry ze strony mistrzów Polski. W trzeciej partii jastrzębianie pozwolili niemieckiej drużynie na zdobycie zaledwie 15 punktów. W czwartej Lüneburg był jeszcze bardziej bezradny i przegrał do 13. Po tym triumfie Jastrzębski Węgiel z kompletem punktów pewnie prowadzi w tabeli grupy D.

SVG Lüneburg – Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:23, 21:25, 15:25, 13:25)

Niespodziewanie spore problemy ZAKSY

Broniąca tytułu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle miała całkiem sporo problemów z belgijskim Volleyteam Roeselare. Po wygraniu pierwszego seta 25:20, w drugim gospodarze zaskoczyli świetną grą i wyrównali stan rywalizacji. W kolejnej partii ekipa z Belgii ponownie była skuteczniejsza – wygrała 25:23 i wyszła na prowadzenie.

W decydującym o losach meczu secie wicemistrzowie Polski nie dali sobie wyrwać prowadzenia w kluczowych fragmentach i po triumfie 25:22 doprowadzili do tie-breaka. W nim wykazali się znacznie lepszą skutecznością i po thrillerze zapewnili sobie zwycięstwo 3:2. ZAKSA z sześcioma punktami w trzech meczach zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy A.

Volleyteam Roeselare – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (20:25, 25:21, 25:23, 22:25, 10:15)