Strona główna Siatkówka Jastrzębski Węgiel najlepszy w jubileuszowym turnieju Tauron Giganci Siatkówki

Jastrzębski Węgiel najlepszy w jubileuszowym turnieju Tauron Giganci Siatkówki

0

Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla okazali się najlepsi w X Międzynarodowym Charytatywnym Turnieju w Siatkówce Mężczyzn “Tauron Giganci Siatkówki” Kępno 2019. W tym roku zawody odbyły się w formie meczu Polska – Włochy.

Jastrzębianie w sobotnim meczu pokonali Powervolley Milano bez straty seta. Drugiego dnia co prawda przegrali z Gas Sales Piacenza po tie-breaku, ale zgromadzone cztery punkty pozwoliły śląskiemu zespołowi na zwycięstwo w całym turnieju.

Drugie miejsce w zawodach zajęła PGE Skra Bełchatów, która w sobotę wygrała z Gas Sales Piacenza 3:0. W niedzielę zespół prowadzony przez trenera Michała Mieszko Gogola musiał uznać wyższość przyjezdnych z Mediolanu. Drużyna, którą trenuje Roberto Piazza, były szkoleniowiec PGE Skry (zdobył z nią mistrzostwo Polski, dwa Superpuchary Polski oraz brązowy medal Ligi Mistrzów), pokonała bełchatowian 3:1.

Trzecie miejsce w turnieju przypadło właśnie zespołowi Powervolley Milano, a czwarte Gas Sales Piacenza. – Ale tak naprawdę my jako organizatorzy nie przyznajemy miejsc. Zostawiamy to dziennikarzom, bo dla nas turniej ma wymiar charytatywny i to jest najważniejsze – mówi Wojciech Rozdolski, organizator Tauron Gigantów Siatkówki.

Przypomnijmy, że dochód ze sprzedaży biletów w całości trafi do podopiecznych Fundacji „O mały włos” oraz Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością i Ich Rodzin “Ołówek”. Partnerem tytularnym jubileuszowej, dziesiątej edycji zawodów został TAURON.

 

Wyniki turnieju:

Jastrzębski Węgiel – Powervolley Milano 3:0

Sety: 25:21, 27:25, 25:22

PGE Skra Bełchatów – Gas Sales Piacenza Volley 3:0

Sety: 25:21, 27:25, 25:19

Jastrzębski Węgiel – Gas Sales Piacenza Volley 2:3

Sety: 18:25, 25:15, 22:25, 25:23, 11:15

PGE Skra Bełchatów – Powervolley Milano 1:3

Sety: 18:25, 25:19, 17:25, 17:25

Końcowa kolejność:

  1. Jastrzębski Węgiel
  2. PGE Skra Bełchatów
  3. Powervolley Milano
  4. Gas Sales Piacenza

Komentarze