Strona główna Siatkówka Pozostałe Jastrzębski Węgiel z przytupem rozpoczyna zmagania w Lidze Mistrzów

Jastrzębski Węgiel z przytupem rozpoczyna zmagania w Lidze Mistrzów

0

W swoim pierwszym meczu Ligi Mistrzów siatkarze Jastrzębskiego Węgla gościli na Cyprze. Grali tam z obecnymi mistrzami, Omonia Nikozja. Gospodarze na początku spotkania zawiesili poprzeczkę bardzo wysoko, jednak podopiecznym Marka Lebedewa szybko udało się ich złamać.

Gospodarze rozpoczęli mecz od niewielkiej przewagi (2:1), jednak jastrzębianie bardzo szybko przejęli inicjatywę (5:7). Mistrzowie Cypru nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania, co przyjezdni bardzo chętnie wykorzystywali i powiększali różnicę (9:15). Dość niespodziewanie, w końcówce seta zespoły były bardzo blisko do zrównania się (20:21). Po błędzie gospodarzy jastrzębianie mieli pierwszą piłkę setową (21:24), jednak rywalom udało się wyrównać (24:24)! Partia na szczęście zakończyła się szczęśliwie dla zespołu z Polski (26:28).

Podbudowani zwycięstwem jastrzębianie bardzo pewnie weszli w kolejną odsłonę. Już na samym początku mieli znaczącą przewagę (3:8). Miejscowi byli kompletnie bezradni, za to podopieczni Marka Lebedewa wykorzystywali korzystną dla siebie syuację (5:15). Wszystko wskazywało na to, ze odsłona bez większych niespodzianek padnie łupem przyjezdnych (10:21). Drugiego seta zakończyła autowa zagrywka gospodarzy (13:25).

Podobnie jak w poprzedniej partii, jastrzębianie cały czas kontrolowali grę (2:6). Nie pozwolili przeciwnikom zbytnio zbliżyć się do siebie, co pozwalało im swobodnie wyprowadzać kolejne akcje (9:12). Konsekwentna, skuteczna gra pozwoliła przyjezdnym utrzymać różnicę punktową (14:17). Również w tej odsłonie jastrzębianie nie powinni mieć problemów ze swoimi rywalami (16:22). Zakończyli spotkanie w efektowny sposób – asem serwisowym Patryka Strzeżka (16:25).

Omonia Nikozja – Jastrzębski Węgiel 0:3 (26:28, 13:25, 16:25)

Omonia Nikozja: A.Petrakidis, Savvidis, S.Petrakidis, Guzman, Antoniades, Adamou, Prodromou, Alexiou, Achilleos, Bagrey, Sidibe, Felix Junior, Savvides, Papachristodoulou

Jastrzębski Węgiel: Strzeżek, Muzaj, Kosok, Lushtaku, Boruch, Quiroga, Ernestowicz, De Rocco, Kampa, Sobala, Hidalgo Oliva, Turski, Popiwczak, Gdowski

Komentarze