Strona główna Siatkówka PlusLiga Jastrzębski węgiel za silny dla Cerradu Czarnych

Jastrzębski węgiel za silny dla Cerradu Czarnych

0

W swoim meczu 24. kolejki Jastrzębski Węgiel podejmował Cerrad Czarnych Radom. Wojskowi nie grali najgorzej, jednak to gospodarze okazali się lepsi i to im przypadło w udziale zwycięstwo. 

Jastrzębianie rozpoczęli spotkanie od trzypunktowej przewagi (6:3). Skutecznie ją utrzymywali nie pozwalając radomianom na zbliżenie się (10:5). Przyjezdni dwoili się i troili aby zmniejszyć dystans, jednak nieskutecznie. Jastrzębianie z czasem tylko umacniali się na prowadzeniu (17:14). Sytuacja podopiecznych Roberta Prygla nie uległa poprawie aż do samego końca partii. Musieli pogodzić się z przegraną 20:25.

W następnym secie sytuacja wyglądała niemalże identycznie. Podopieczni trenera De Giorgiego rozpoczęli od wysokiego prowadzenia 5:0! Niespodziewanie radomianie ruszyli do walki i doprowadzili do stanu 6:7. Widocznie nakręceni swoim dobrym fragmentem gry powiększyli prowadzenie (12:16). Tym razem jastrzębianie występowali w roli zespołu goniącego wynik. Nie było to takie proste zadanie, gdyż radomianie byli niezwykle zdeterminowani (16:22). Szybko zakończyli seta (18:25) tym samym wyrównując stan rywalizacji.

Gospodarze poirytowani takim obrotem sprawy rozpoczęli kolejną odsłonę z wysokiego “C” (5:1). Bardzo szybko powiększali przewagę nie dając radomianom dojść do słowa (10:5). Przyjezdni mieli duży problem z zagrywką oraz z zapunktowaniem z pierwszej akcji, co przekładało się na wynik (17:11). Zmotywowani jastrzębianie bardzo szybko doprowadzili odsłonę do końca (20:12). Radomianie jeszcze na sekundę poderwali się do walki, jednak na nic to się nie zdało. Miejscowi triumfowali 25:16.

Ta odsłona rozpoczęła się niemalże tak samo jak poprzednia (4:1), jednak tym razem radomianie szybciej ruszyli do walki i różnica miedzy zespołami nie była tak znacząca (11:10). Radomianie dwoili się i troili, aby przełamać rywali i wyjść na prowadzenie, jednak jastrzębianie okazywali się za silni (18:15). Sytuacja nie uległa zmianie już do końca meczu. Pomarańczowi pewnie triumfowali 25:22 i w całym spotkaniu 3:1.

Jastrzębski Węgiel – Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:20, 18:25, 25:16, 25:22)

Jastrzębski Węgiel: Strzeżek, Muzaj, Kosok, Boruch, Ernastowicz, Derocco, Kampa, Sobala, Oliva, Kukulski, Turski, Gdowski, Popiwczak

Cerrad Czarni Radom: Teryomenko, Ostrowski, Vincic, Żaliński, Ziobrowski, Droszyński, Zugaj, Rybicki, Huber, Fornal, Kwasowski, Wasilewski, Watten

Komentarze