Liga Mistrzów. Jastrzębski Węgiel – VfB Friedrichshafen (15.03): Gdzie i o której oglądać? Transmisja

15 mar 2023, 14:10

Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla w środę podejmą ekipę VfB Friedrichshafen w rewanżowym ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Sytuacja przed tym starciem jest bardzo dobrze. Pierwsze spotkanie polski zespół wygrał bez straty jednego seta. Teraz musimy być gotowi na inny mecz.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Jastrzębski Węgiel od lat ma swój patent na niemiecki klub

Pierwsze spotkanie wicemistrzów Niemiec i Polski było niezwykle jednostronne. Zespół Jastrzębskiego Węgla poradził sobie z rywalami w ciągu zaledwie 70 minut. Ostatecznie polska drużyna wygrała 3:0 (25:17, 25:16, 25:13) i jest wielkim faworytem w walce o awans do półfinału Ligi Mistrzów CEV.

Nie bez znaczenia dla zespołu prowadzonego przez Marcelo Mendeza jest również fakt, że ten zna doskonale rywala, gdyż rywalizował z VfB w fazach grupowych poprzedniej i obecnej edycji Ligi Mistrzów. Za każdym razem zwycięsko z pojedynku wychodził zespół z Polski, który wygrywał odpowiednio 3:0, 3:1, 3:1, 3:0.

Ponadto niemiecki zespół może być bardziej zmęczony rywalizacją w europejskich rozgrywkach. Wicemistrzowie Polski, dzięki wygraniu swojej grupy, zapewnili sobie boqiem bezpośredni awans do ćwierćfinału. Niemcy zajęli natomiast drugie miejsce w swoim zbiorze. Dopiero w barażach okazali się lepsi od Tours VB.

Jastrzębski Węgiel – VfB Friedrichshafen: Gdzie oglądać?

Transmisja meczu Jastrzębski Węgiel – VfB Friedrichshafen będzie dostępna w Polsacie Sport i na Polsat Box Go. Początek spotkania w ramach Ligi Mistrzów CEV o godzinie 18:00.

Świderski spotkał się z Grbiciem przed startem sezonu. Terminarz Polaków na 2023 rok