Świderski spotkał się z Grbiciem przed startem sezonu. Terminarz Polaków na 2023 rok

Siatkarską reprezentacje Polski w 2023 roku czekają kolejne ważne mecze międzynarodowe. W nachodzącej kampanii dla biało-czerwonych będą liczyć się przede wszystkim wyniki w trzech startach. Priorytetem są mistrzostwa Europy, kwalifikacje olimpijskie oraz Liga Narodów, której finały zostaną rozegrane w Ergo Arenie w Gdańsku.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Liga Narodów 2023. Kiedy i gdzie zaczyna się dla VNL?

Pierwszą wielką imprezą, w której udział weźmie reprezentacja Polski, jest Liga Narodów. Faza grupowa tego turnieju podzielona będzie na trzy kolejki. Podopieczni Nikoli Grbicia rywalizację w VNL 2023 rozpoczną już 7 czerwca w japońskiej Nagoyi. Tam Biało-Czerwoni zmierzą się kolejno z Francją, Iranem, Bułgarią i Serbią.

Następnie nasi siatkarze przeniosą się do holenderskiego Rotterdamu (20-25 czerwca), gdzie zagrają z Niemcami, Holandią, USA i Włochami. Na koniec fazy grupowej podopiecznych Grbicia czeka wycieczka na Filipiny (4-9 lipca). Tam czekają ich mecze ze Słowenią, Brazylią, Kanadą i Japonią. Turniej finałowy rozegrany zostanie w Ergo Arenie. Odbędzie się w dniach 19-23 lipca 2023 roku.

Mistrzostwa Europy 2023. Polacy trafili do grupy C

Kolejnym wielkim turniejem reprezentacyjnym dla Polaków w 2023 będą Mistrzostwa Europy. Zostaną one rozegrane we Włoszech, Izraelu, Bułgarii i Macedonii Północnej. Polacy na turnieju trafili do grupy C. Podopieczni Nikoli Grbicia o triumf w czempionacie Starego Kontynentu powalczą na początek z Macedonią Północna, Czarnogóra, Holandia, Dania i Czechy.

W takiej grupie Polacy są faworytami zajęcia awansu i powalczenia w fazie pucharowej. Do  1/8 finału ME 2023 awansują bowiem aż po cztery zespoły z każdej grupy. Przypomnijmy, że biało-czerwoni to brązowi medaliści dwóch ostatnich europejskich czempionatów. Kolejny krążek będą mogli wywalczyć w dniach 28 sierpnia – 16 września.

Kwalifikacje olimpijskie. Biało-czerwoni czekają na losowanie

Trzecim najważniejszym startem w roku 2023 są bez wątpienia kwalifikacje olimpijskie. Walka o to, aby pojechać do Francji nie będzie jednak łatwa. Na Igrzyskach Olimpijskich 2024 w Paryżu udział weźmie tylko 12 zespołów. Miejsc do wywalczenia więc jest tylko 11, gdyż gospodarze mają kwalifikacje zapewnioną z automatu.

Jeśli chodzi o biało-czerwonych to na ten moment wiemy już, że turniej kwalifikacyjny z udziałem Polaków odbędzie się między 30 września a 8 października 2023 roku. Wszystkich rywali w walce o igrzyska olimpijskie poznamy jednak dopiero 17 marca. Losowanie odbędzie się w Lozannie o godz. 13. Dzięki rankingowi FIVB, w którym nasza reprezentacja zajmuje pierwsze miejsce, uda się uniknąć dwóch bardzo trudnych rywali, czyli Włochów oraz Amerykanów.

PARYŻ 2024: SYSTEM KWALIFIKACJI W SIATKÓWCE:
– 1 gospodarz: Francja
– 6 drużyn ze światowych turniejów kwalifikacyjnych
– 5 drużyn z rankingu FIVB

Terminarz najważniejszych siatkarskich spotkań w 2023 roku

Mecze Polaków w Lidze Narodów siatkarzy 2023:

Nagoya (Japonia):

7 czerwca: Polska – Francja
8 czerwca: Polska – Iran
9 czerwca: Polska – Bułgaria
11 czerwca: Polska – Serbia

Rotterdam (Holandia):

21 czerwca: Polska – Niemcy
22 czerwca: Polska – Holandia
24 czerwca: Polska – USA
25 czerwca: Polska – Włochy

Pasay (Filipiny):

5 lipca: Polska – Słowenia
7 lipca: Polska – Brazylia
8 lipca: Polska – Kanada
9 lipca: Polska – Japonia

Mecze Polaków na mistrzostwach Europy 2023 siatkarzy:

Grupa C:

30 sierpnia: Macedonia – Dania
31 sierpnia: Czarnogóra – Holandia, Polska – Czechy,
1 września: Holandia – Polska, Dania – Czechy
2 września: Holandia – Czechy, Macedonia – Czarnogóra
3 września: Dania – Czarnogóra, Polska – Macedonia
4 września: Dania – Holandia, Czechy – Czarnogóra
5 września: Polska – Dania, Macedonia – Holandia
6 września: Czarnogóra – Polska, Macedonia – Czechy

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Semeniuk i Leon przeszli do historii. Wynik niewidziany od 42 lat

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama