Jastrzębski Węgiel wygrywa na start. Świetny występ w Lidze Mistrzów

8 lis 2022, 20:42

Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla świetnie rozpoczęli rywalizację w tegorocznej Lidze Mistrzów. Siatkarze prowadzeni Marcelo Mendeza we wtorkowym meczu rozgrywanym we własnej hali pokonali Vojvodinę Nowy Sad 3:0 (25:23, 25:19, 25:20). Teraz polski zespół czeka starcie wyjazdowe z Montpellier.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Kolejny mecz bez porażki. Kto zatrzyma Jastrzębski Węgiel?

Jastrzębski Węgiel prezentuje się w tym sezonie naprawdę rewelacyjnie. Ekipa prowadzona przez Marcelo Mendeza jest cały czas niepokonana w PlusLidze. W pierwszych ośmiu spotkaniach nie dość, że drużyna nie zaznała goryczy porażki, to straciła tylko dwa sety. Daje jej to komplet 24 punktów. Ponadto Jastrzębski Wegiel zgarnął już pierwsze trofeum w bieżącej kampanii. Łupem drużyny padł Superpuchar Polski.

We wtorek Jastrzębski Węgiel rozpoczął natomiast zmagania w Lidze Mistrzów. Lider PlusLigi w pierwszym meczu wyszedł na parkiet składem: Łukasz Wiśniewski, Rafał Szymura, Jakub Macyra, Stephen Boyer, Trevor Clevenot oraz Jakub Popiwczak. Pierwszym rywalem Jastrzębskiego Węgla w grupie A była Vojvodina Nowy Sad.

Polscy siatkarze już od pierwszego gwizdka sędziego narzucili swoje tempo. Jastrzębski Węgiel we wtorkowym meczu wygrał dzięki temu trzy sety, nie tracąc przy tym ani jednego. Najtrudniej było w pierwszej części gry, gdzie Vojvodina Nowy Sad w pewnym momencie prowadziła nawet trzema punktami (13:10).

Dzięki wtorkowemu zwycięstwu Jastrzębski Węgiel objął prowadzenie w grupie A. Kolejne spotkanie w Lidze Mistrzów ekipa Marcelo Mendeza rozegrana dopiero w środę 16 listopada. Rywalem liderów PlusLigi będą siatkarze francuskiego Montpellier. Początek starcia zaplanowano na godzinę 18:00.