Jastrzębski Węgiel wygrywa w półfinale LM! Dobry wynik przed rewanżem

29 mar 2023, 20:03

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla znakomicie rozpoczęli rywalizację w półfinale Ligi Mistrzów CEV. W pierwszym wyjazdowym spotkaniu wygrali 3:1 z Halkbankiem Ankara i mają świetną sytuację przed rewanżem, który odbędzie się w przyszłym tygodniu.

W dotychczasowych ośmiu meczach Jastrzębskiego Węgla w Lidze Mistrzów CEV nie znalazł się ani jeden rywal, który byłby w stanie odnieść zwycięstwo. Polska ekipa wygrała wszystkie spotkania, w tym dwukrotnie po 3:0 z Friedrichshafen w ćwierćfinale rozgrywek. Halkbank z kolei dopiero w złotym secie wyeliminował Lube Civitanova.

Świetna i skuteczna gra Jastrzębskiego Węgla

Początek pierwszego seta był dość wyrównany, ale taki stan rzeczy utrzymywał się tak naprawdę do stanu 4:4. Świetnie dysponowany był Stephen Boyer, dzięki któremu polska drużyna wypracowała sobie kilkupunktową przewagę i nie oddała jej już do samego końca. Ostatecznie pierwszego seta wygrała 25:22.

W drugim secie siatkarze z Turcji nawiązali walkę, która trwała przez cały czas jego trwania. Choć w pewnym momencie Jastrzębski Węgiel prowadził już nawet 18:14, Halkbank zdołał wrócić do stanu 22:23, ale ostatecznie to goście byli lepsi i wygrali tę partię 25:23.

Trzeci set również był wyrównany, ale tylko do stanu 5:5. Od tego momentu gospodarze zaczęli grać jak w transie, a w ataku szalało dwóch Amerykanów – Micah Ma’a i Thomas Jaeschke. W pewnym momencie Halkbank prowadził już 22:12, a ostatecznie set zakończył się jego wygraną 25:16.

W czwartym secie sytuacja wróciła do normy, przynajmniej z punktu widzenia polskiej drużyny. Jastrzębski Węgiel niemal od samego początku wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie i taki stan rzeczy utrzymał się do samego końca. Ostatecznie wygrał seta 25:22 i całe spotkanie 3:1.

Halkbank Ankara vs Jastrzębski Węgiel 1:3 (22:25, 23:25, 25:16, 22:25)

Zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla 3:1 jest dobrą zaliczką przed rewanżem, który zadecyduje o tym, kto zagra w finale Ligi Mistrzów CEV. Drugie starcie z Halkbankiem Ankara odbędzie się 5 kwietnia o godzinie 20:30.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Sir Safety Perugia: Zakłady Bukmacherskie i Transmisja (29.03)