Jastrzębski Węgiel zwycięża na wyjeździe

Aktualizacja: 26 sty 2023, 11:41
26 paź 2019, 22:15

W sobotę wieczorem w Bydgoskiej hali w pierwszej kolejce siatkarskiej PlusLigi, zmierzyli się siatkarze BKS Visła Bydgoszcz oraz Jastrzębski Węgiel. Pierwszy set był dużym zaskoczeniem dla wszystkich kibiców, jednak ostateczny wynik spotkania nie powinien nikogo zdziwić.

Początek spotkania w Bydgoszczy gospodarze rozpoczęli z wysokiego “C”, wychodząc na trzy punktowe prowadzenie (4:1). Siatkarze Jastrzębskiego Węgla próbowali podjąć walkę ale początek seta należał do gospodarzy (9:4). Set trwał w najlepsze a goście zaczęli odrabiać zaległości (12:10), mimo złego początku zawodnicy Jastrzębskiego Węgla doprowadzili do wyrównania wyniku (16:16). Nie trwało to jednak długo bo po chwili na prowadzenie znów wyszli siatkarze BKS Visła Bydgoszcz (19:17). Set wchodził w ostateczną fazę a swoje prowadzenie powiększyła ekipa gospodarzy (21:17). Motywacja u Jastrzębian nie słabła i po raz kolejny przybliżyli się wynikiem do rywali (21:20). Końcówka seta była wyrównana ale to goście mieli pierwszą piłkę setową (24:22), którą wykorzystali wygrywając pierwszą partię (25:22).

Druga partia przeciwnie do pierwszej, zaczęła się od prowadzenia Jastrzębskiego Węgla (4:2). Pierwszy set rozpędził gości i to oni wciąż byli na prowadzeniu (9:6). Przewaga Jastrzębian wciąż rosła i wynosiłam już pięć punktów (12:7). Gospodarze nie dawali za wygraną i odrobili częściowo straty (16:13). Brązowi medaliści ubiegłego sezonu, nie dawali za wygraną i po raz kolejny w tym secie wyszli na wysokie prowadzenie (21:15). Końcówka seta zdecydowanie należała do przyjezdnych i to właśnie oni przy stanie (24:16)mieli pierwszą piłkę setową w tym secie. Ostatecznie to właśnie Jastrzębski Węgiel wygrał drugą partię z wynikiem (25:17).

Trzeci set rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów (3:3). Nie trwało to jednak długo i po raz kolejny w tym spotkaniu na prowadzenie wysunęli się Jastrzębianie (8:6). Set rozpoczął się na dobre a goście dalej trzymali bezpieczną przewagę (13:9). Czteropunktowa przewaga Jastrzębskiego Węgla, pozwoliła zawodnikom kontrolować mecz (17:13). Przewaga gości rosła i to oni pewnie zmierzali po pierwsze w tym sezonie zwycięstwo (21:16). Pierwszą piłkę meczową w swoich rękach Jastrzębianie mieli przy wyniku (24:19). Ostatecznie trzeciego seta oraz całe spotkanie z wynikiem (25:20) wygrała ekipa Jastrzębskiego Węgla.

BKS Visła Bydgoszcz: Gałązka, Woch, Stern, Lipiński, Gryc, Kalembka, Quiroga, Gil, Urbanowicz, Peszko, Bonisłowski, Cieślik, Szymura

Jastrzębski Węgiel: Fromm, Margarido, Popiwczak, Bucki, Konarski, Rusek, Lyneel, Vigrass, Kampa, Depowski, Gladyr, Gruszczyński, Szalacha, Hain, Janicki, Fornal, Cichosz

BKS Visła Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 17:25,20:25 )