Strona główna Siatkówka PlusLiga Jeden z liderów Politechniki zostaje w zespole!

Jeden z liderów Politechniki zostaje w zespole!

0

Michał Filip, 22-letni atakujący AZS-u Politechniki Warszawskiej, jeden z liderów zespołu, nie rozstaje się na razie z klubem ze stolicy. AZS poinformował o podpisaniu przez zawodnika nowego kontraktu. To na pewno świetna wiadomość dla warszawskich kibiców. 

Michał Filip broni barw Politechniki od dwóch sezonów, kiedy to został tam wypożyczony jako gracz Asseco Resovii Rzeszów. Zaczynał na pozycji przyjmującego, kontuzja Pawła Mikołajczaka zmusiła jednak trenera Jakuba Bednaruka to przestawienia Filipa na atak. Jak się wkrótce okazało, była to słuszna decyzja. Dopiero grając po przekątnej z rozgrywającym, młody zawodnik udowodnił, jaki drzemie w nim potencjał. W sezonie 2015 / 2016 był najlepiej punktującym graczem Akademików z Warszawy.

Talent Filipa  nie został przeoczony przez trenerów reprezentacji. Z kadrą B Andrzeja Kowala atakujący zdobył w 2015 roku brązowy medal Ligi Europejskiej.

“Dobra gra Michała spowodowała, że otrzymał kilka ciekawych propozycji z innych klubów. Tym bardziej cieszę się, że podpisaliśmy nowy kontrakt” – mówi o podpisaniu kontraktu prezes AZS-u, Jolanta Dolecka. Sam zawodnik także jest zadowolony z tej decyzji: “Jestem przekonany, że to dla mnie obecnie najsłuszniejszy wybór” – komentuje.

Wypowiedzi zawodnika oraz prezes klubu: http://azspw.com/

Komentarze