Strona główna ME Polska 2017 Jeden z najlepszych siatkarzy zakończy karierę w reprezentacji?!

Jeden z najlepszych siatkarzy zakończy karierę w reprezentacji?!

0

Nasza reprezentacja niestety zakończyła rywalizację w LOTTO EUROVOLLEY 2017 przegraną 0:3 z reprezentacją Słowenii. Po spotkaniu nie zabrakło wielu emocji ani szokujących wypowiedzi…

Przyjmujący naszej drużyny narodowej, Bartosz Kurek zdecydowanie nie może nazwać tego turnieju udanym, nie tylko ze względu na porażkę w meczu barażowym. Zawodnik nie grał z najwyższą skutecznością i zdecydowanie daleko mu było do formy, którą prezentował w lidze.

 “Nie chcę oficjalnie nic ogłaszać, ale na pewno ten sezon daje mi dużo do myślenia. Myślę, że nowy impuls tej kadrze by się przydał.” – powiedział po spotkaniu ze Słowenią Bartosz Kurek.

Odejście Kurka z reprezentacji, choć byłoby bardzo kontrowersyjną decyzją, mogłoby dać szansę na grę młodym zdolnym zawodnikom, takim jak Aleksander Śliwka, czy Tomasz Fornal i Bartosz Kwolek ze złotej reprezentacji juniorów. Nie da się jednak ukryć, że na wypowiedź przyjmującego znaczący wpływ miały emocje związane z nieudanym dla Polski spotkaniem.

Nie tylko Bartosz Kurek mówił o zmianach. “Prześledzimy to wszystko z trenerami. Korekty w sztabie szkoleniowym muszą nastąpić” – powiedział przed kamerami “Polsatu Sport” prezes PZPSu, Jacek Kasprzyk. – “Może trzeba dać odpocząć kilku starszym zawodnikom. Więcej szans dać młodym?” – dodał.

Na jutro, 31 sierpnia, zaplanowana została konferencja, w której udział weźmie sztab szkoleniowy oraz zawodnicy reprezentacji.

źródło: przegladsportowy.pl

Komentarze