Jednostronne spotkanie w Dąbrowie Górniczej

24 lis 2016, 19:13

Siódma drużyna tabeli – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza mierzyła się z jedenastą – Budowlanymi Toruń w ramach meczu 7. kolejki ORLEN Ligi. Gospodynie nie miały większych problemów z rywalkami i zwyciężyły 3:0 (25:9, 25:22, 25:14).

Od samego początku gospodynie przejęły inicjatywę (8:0). Pierwszy punkt przyjezdne zdobyły dopiero przy stanie 9:1. Przewaga cały czas była ogromna (17:4). Jednym słowem w pierwszym secie pogrom w wykonaniu dąbrowianek (20:6). Ostatecznie seta zakończyły wynikiem 25:9 i nie pozwoliły wyjść przyjezdnym poza granice 10 zdobytych punktów.

Druga partia rozpoczęła się inaczej niż pierwsza. Budowlane nie pozwoliły tym razem uciec przeciwniczkom (7:7). Udało im się odskoczyć na dwa punkty (7:9). Później jednak znów utrzymywał się remis (10:10). Po raz kolejny na dwupunktowe prowadzenie wszyły przyjezdne (10:12). Dąbrowianki doprowadziły do remisu 14:14, po czym wygrały trzy kolejne akcje (17:14). Przyjezdne zbliżyły się na punkt (18:17). Kolejna zmiana prowadzenia. O jedno “oczko” lepsze budowlane (18:19). Gospodynie doprowadziły do remisu 20:20. Zapowiadała się ciekawa końcówka seta (21:21). Piłka setowa dla dąbrowianek (24:22). As serwisowy Marty Ciesiulewicz (25:22) i koniec drugiej partii.

10-minutowa przerwa nie zadziałała pobudzająco na przyjezdne. Już na początku dąbrowianki zyskały prowadzenie 5:1. Już za chwilę wynik wynosił 10:4. Zapowiadała się powtórka z pierwszej partii. Jednak budowlane nie odpuszczały i próbowały walczyć (12:8). Zakończenie spotkania zbliżało się wielkimi krokami (19:10). W końcówce spotkania przewaga wynosiła już dwanaście punktów (23:11). Piłka setowa dla dąbrowianek (24:11). Budowlane próbowały walczyć (24:14), jednak przewaga była zbyt duża, aby mogły marzyć o przedłużeniu spotkania. Ostatecznie partię i całe spotkanie wygrały gospodynie z Dąbrowy Górniczej (25:14).

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Budowlani Toruń 3:0 (25:9, 25:22, 25:14)

MVP: Helena Horka

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Castiglione, Sobolska, Ganszczyk, Horka, Kaliszuk, Paszek, Drabek, Weiss, Lemańczyk, Ciesiulewicz, Miros, Scott, Dziękiewicz,

Budowlani Łódź: Wójcik, Pavan, Lewandowska, Ryznar, Paulava, Gierak, Martinez Franchi, Janik, Polak, Bimkiewicz, Gancarz, Jasińska, Nowak, Wojcieska