środa, 10 sierpnia, 2022

Jest nowy rekord Polski. Skrzyszowska świetnie pobiegła w Suwałkach

Pia Skrzyszowska to wielka nadzieja polskiej lekkoatletyki. Młoda zawodniczka zdobyła w Suwałkach mistrzostwo Polski w biegu na 100 m przez płotki, uzyskując najlepszy wynik w tym roku w Europie. 21-latka pobiła również rekord Polski, który należał do Zofii Bielczyk.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Pia Skrzyszowska myślała, że zepsuła bieg finałowy

Skrzyszowska pewnie wygrała finał biegu na 100 m przez płotki na mistrzostwach Polski w Suwałkach. Zawodniczka na mecie złapała się jednak z głowę, bo była przekonana, że zepsuła ten bieg. Za moment Polska mogła jednak już skakać z radości. Na tablicy wyników pojawił się bowiem czas 12,62 sek. To najlepszy w tym roku wynik w Europie i jej rekord życiowy.

Warunki były bardzo dobre do biegania. Jestem zaskoczona moim wynikiem, bo dwa pierwsze płotki mi nie wyszły. Wstyd mi za to, bo mógł to być jeszcze lepszy rezultat  – powiedziała 21-latka w rozmowie z „TVP Sport”.

Teraz wiem, że w tym sezonie pęknie 12,60 sek., skoro po takich błędach pobiegałam tak szybko. Bardzo tego chcę – dodała Skrzyszowska.

W gronie młodzieżowców w historii tej dyscypliny tylko cztery zawodniczki pochodzące ze Starego Kontynentu mogą pochwalić się lepszym czasem. Z kolei wśród Polek lepiej biegały tylko Grażyna Rabsztyn — 12,36 sek. i Lucyna Kałek — 12,43 sek. Biorąc pod uwagę jednak tylko młodzieżowców (do 23 roku życia), to Pia Skrzyszowska nie ma sobie równych. W Suwałkach pobiła rekord Zofii Bielczyk.

Ewa Swoboda mistrzynią Polski! W pobiciu rekordu przeszkodził jeden czynnik

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA