Joanna Jędrzejczyk chce pokonać Esparzę. „Znów będę mistrzynią”

Carla Esparza po raz drugi w swojej karierze została mistrzynią wagi słomkowej UFC. Jej walka z Rose Namajunas zawiodła jednak wszystkich fanów MMA. Dlatego kibice liczą, że w kolejny pojedynku szansę na walkę o pas dostanie zwyciężczyni starcia Joanna Jędrzejczyk – Weili Zhang.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Joanna Jędrzejczyk to jedna z legend federacji UFC. Polka pas wagi słomkowej straciło jednak już dawno, bo w listopadzie 2017 roku. Wtedy niespodziewanie przegrała z Amerykaną Rose Namajunas. Następnie dwukrotnie starała się odzyskać mistrzowski tytuł, ale przegrała zarówno walkę rewanżową, jak i starcie z Walentiną Szewczenko.

Joanna Jędrzejczyk dostanie kolejną walkę o pas

Wiele wskazuje jednak na to, że polska zawodniczka MMA otrzyma kolejną szansę na zdobycie pasa. Już 12 czerwca na gali UFC 265 34-latka zmierzy się bowiem z Chinką Weili Zhang. Zwyciężczyni tej walki zostanie natomiast zestawiona ze wspomnianą wcześniej Carlą Esparzą.

Myślałam, że Carla będzie w lepszej formie. Wygrała przecież tyle walk z rzędu. Dla mnie jednak wyglądała tak samo, jak siedem lat temu. Historia zatoczy koło i niedługo będę znowu mistrzynią – skomentowała ostatnią galę UFC Joanna Jędrzejczyk.

Warto przypomnieć, że starcie Jędrzejczyk – Zhang będzie drugim pojedynek obu zawodniczek w oktagonie UFC. W pierwszej walce obie wojowniczki dały niesamowity popis swoich umiejętności, a ich występ uważany jest za najlepszy w historii kobiecego MMA.

Mateusz Gamrot ponownie w oktagonie UFC. Ujawnił, kiedy kolejna walka

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze