Joanna Jóźwik zakończyła karierę. “Zrobiłam wszystko, co mogłam”

Joanna Jóźwik już więcej o medale nie powalczy. Multimedalistka międzynarodowych imprez lekkoatletycznych potwierdziła w swoich mediach społecznościowych, że kończy profesjonalną karierę sportową.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

“Osiągnęłam dużo. Jestem z siebie bardzo zadowolona”

Joanna Jóźwik specjalizowała się w biegu na 800 metrów. To właśnie na tym dystansie osiągała swoje największe sukcesy w sportowej karierze. Zawodniczka stawała dwukrotnie na najniższym stopniu podium podczas Halowych mistrzostw Starego Kontynentu. Brązowy krążek wywalczyła również podczas mistrzostw Europy w 2014 roku.

Lekkoatletka ma na swoim koncie także złoty medal zdobyty podczas mistrzostw świata sztafet w biegu mieszanym 4×400 m. Jest również pięciokrotną mistrzynią Polski na otwartym stadionie – dwa razy na 800 m i trzy razy w sztafecie 4×400 m. Więcej sukcesów do swojego sportowego życiorysu Jóźwik sobie już nie dopiszę. Zawodniczka poinformowała, że kończy karierę.

Nagrywam to już, nie wiem, który raz, dlatego, że jest to trudne. Jest to ciężkie do powiedzenia na głos. Wszystko dlatego, że sport zawodowy już u mnie się kończy – przekazała Jóźwik za pomocą swoich mediów społecznościowych.

Zrobiłam wszystko, co mogłam. Osiągnęłam bardzo dużo. Jestem z siebie bardzo zadowolona i dumna. Byłam na wielu fajnych imprezach. Reprezentowałam godnie nasz kraj na międzynarodowym tle. Nie mam sobie nic do zarzuceniadodała w rozmowie z portalem “TVP Sport”.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Jest oficjalna decyzja! Halowe Mistrzostwa Świata 2026 w Polsce

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA