ME w judo: Medale polskich drużyn! Polska organizatorem kolejnych mistrzostw

25 kwi 2016, 08:11

W ostatnim dniu mistrzostw Europy w Judo znakomicie zaprezentowały się polskie drużyny. Panie zajęły pierwsze miejsce zdobywając złoty medal, natomiast panowie zakończyli zmagania z brązowym krążkiem.

Polki w składzie: Anna Borowska (-57kg), Katarzyna Kłys (-70kg) i Katarzyna Furmanek (+70kg), Agata Perenc (-52kg), Arleta Podolak (-57kg), Agata Ozdoba (-63kg), rozpoczęły od wygranej 3-2 z Węgierkami. Następnie w półfinale uporały się z Niemkami również w stosunku 3 do 2. W finale zmierzyły się z Rosjankami, przegrywały tam już 1-2, jednak do remisu doprowadziła Katarzyna Kłys, a decydujące punkty w ostatniej walce zdobyła Katarzyna Furmanek i złoty medal stał się faktem. Warto dodać, że kilka miesięcy temu nasze panie zostały również wicemistrzyniami świata.

Bardzo dobry występ zanotowali również polscy judocy, którzy pokonali Czechów 3:2 w meczu o brązowy medal turnieju drużynowego. Punkty zdobyli: Paweł Zagrodnik, Damian Szwarnowiecki i Patryk Ciechomski. Polacy rozpoczęli od wygranej 3-2 z Azerami, w półfinale ulegli jednak późniejszym triumfatorom – Gruzinom 1-4.

Tym samym turniej w Kazaniu reprezentanci Polski zakończyli z 3 medalami – złotym drużyny kobiet oraz brązowymi drużyny mężczyzn i Piotra Kuczery -90kg.

W niedzielę okazało się także, że Polska będzie organizatorem przyszłorocznych mistrzostw Europy w judo. Turniej odbędzie się w dniach 20-23 kwietnia w Warszawie – poinformował prezes Polskiego Związku Judo Sławomir Kownacki. Kontrkandydatem były Niemcy.