ME juniorów 2016: Polscy siatkarze awansowali do półfinału!

Aktualizacja: 7 wrz 2016, 18:01
6 wrz 2016, 22:05

Reprezentacja Polski juniorów zapewniła sobie awans do półfinału mistrzostw Europy, wygrywając ze Słowenią 3:1!

Pierwszy set Polacy rozpoczęli w kapitalnym stylu. Już od początku postawili przeciwnikowi wysoką poprzeczkę, ustanawiając czteropunktową przewagę (8:4). Biało-Czerwoni zachwycali w każdym elemencie gry, jednak główną składową, która pozwoliła na wygraną całej pierwszej partii była znakomita zagrywka. Dzięki świetnej postawie w ataku Bartosza Kwolka oraz Jakuba Ziobrowskiego, podopieczni Sebastiana Pawlika swobodnie zakończyli pierwszego seta do 16.

Druga partia w zupełności nie ułożyła się po myśli Polaków. Polscy juniorzy poczuli się zbyt pewnie. Słoweńcy wykorzystali nieuwagę Polaków, dzięki czemu szybko nadrobili straty (17:19). Koniec końców drużyna Pawlika doprowadziła do remisu 23:23, jednakże w ostateczności siatkarze ze Słowenii wygrali drugiego seta.

Trzeci set różnił się od dwóch pozostałych. Polacy nie potrafili zdobyć choć jednopunktowej przewagi. Walka punkt za punkt po obu stronach siatki trwała przez dłuższy czas. Za sprawą znakomitej postawy Tomasza Fornala, Orły wykorzystały nieuwagę Słoweńców, prowadząc w secie dwoma punktami (15:13). Końcówka trzeciej partii rozegrała się pod dyktando Biało-Czerwonych. Polacy pewnie wygrali trzeciego seta.

W czwartej partii Polacy pokazali na co ich stać. Bez problemu utrzymywali przewagę punktową. Kapitalna gra w bloku oraz skuteczny na środku Jakub Kochanowski bezapelacyjnie zapewnili polskiemu zespołowi zwycięstwo w całym meczu! Najlepszym zawodnikiem całego spotkania okazał się Bartosz Kwolek, łącznie zdobywając 22 punkty!

Podopieczni Sebastiana Pawlika w swoim ostatnim spotkaniu grupowym, w środę, zmierzą się z Bułgarią.

Polska – Słowenia 3:1 (25:16, 23:25, 25:19, 25:19)

Polska: Kozub, Kwolek, Huber, Ziobrowski, Fornal, Kochanowski, Masłowski, Jakubiszak, Domagała, Rajchelt
Słowenia: Mejal, Okroglić, Macek, Vrtovec, Copi, Mulec, Toman, Oder, Planinsić, Herman