Juniorzy poszli śladem seniorów. Wygrali z Kanadą podczas MŚ U21

8 lip 2023, 13:22

Sportowa sobota stoi pod znakiem rywalizacji Polaków i Kanadyjczyków. Najpierw seniorska reprezentacja pokonała siatkarzy z Ameryki Północnej w ramach trzeciego turnieju Ligi Narodów 2023. Kilka chwil później ze zwycięstwa cieszyła się z kolei biało-czerwona kadra do lat 21. Na mistrzostwach świata Polacy pokonali Kanadę 3:0 (25:14, 25:17, 25:21).

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Drugie zwycięstwo Polaków na mistrzostwach świata U21

Siatkarze reprezentacji Polski udanie rozpoczęli zmagania na tegorocznych mistrzostwach świata U21 w Bahrajnie. Podopieczni Mateusza Grabdy wygrali z Indiami, choć niespodziewanie stracili jednego seta. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3:1 (25:17, 25:14, 20:25, 25:19).

W sobotę młodzieżowych reprezentantów Polski, którzy dzierżą miano wicemistrzów Europy do lat 20, czekało natomiast starcie z Kanadą. Już w pierwszym secie nasi zawodnicy pokazali się ze znakomitej strony i pozwolili rywalom na zdobycie zaledwie 14 punktów. Młodzi siatkarze równie szybko zamknęli drugą partię, którą wygrali do 17.

Nieco rozprężenia przyszło w trzecim secie. W pewnym momencie Kanadyjczycy doprowadzili nawet do stanu 21:21. Końcówka należała jednak do Polaków, dla których ostatni punkt zdobył Tytus Nowik. W kolejnym spotkaniu zawodnicy Grabdy zagrają z Bułgarią. Mecz odbędzie się w niedzielę.