MŚ U21. Udany start polskich siatkarzy, choć przegrali seta z… Indiami

7 lip 2023, 15:22

Siatkarze reprezentacji Polski udanie rozpoczęli zmagania na tegorocznych mistrzostwach świata U21 w Bahrajnie. Podopieczni Mateusza Grabdy pewnie wygrali z Indiami, choć niżej notowani rywale zaskoczyli ich w trzecim secie, którego rozstrzygnęli na swoją korzyść.

Polacy wygrali z Indiami

Młodzieżowi reprezentanci Polski, którzy dzierżą miano wicemistrzów Europy do lat 20, czekało starcie z teoretycznie najsłabszą w grupie drużyną Indii. Początkowo nic nie zwiastowało kłopotów – biało-czerwoni dość szybko wypracowali sobie sporą przewagę i utrzymali ją do końca pierwszego seta, wygrywając go 25:17.

W drugim secie było bardzo podobnie – Polacy totalnie dominowali nad azjatycką reprezentacją i potwierdzili to wynikiem, wygrywając 25:14. W trzeciej partii w grę naszych siatkarzy wdało się sporo rozluźnienia, co skutkowało zaskakującym wynikiem. Reprezentacja Indii nieoczekiwanie triumfowała 25:20.

Czwarty set ponownie jednak należał do Polaków, którzy rozwiali wszelkie wątpliwości na temat tego, kto bardziej zasłużył na zwycięstwo. Nasza kadra triumfowała 25:19 i pewnie wygrała całe spotkanie 3:1.

Indie U21 vs Polska U21 1:3 (17:25, 14:25, 25:20, 19:25)

Siatkarze prowadzeni przez trenera Mateusza Grabdę w fazie grupowej mistrzostw świata U21 w Bahrajnie rozegrają jeszcze dwa mecze. W sobotę zmierzą się z Kanadą, natomiast dzień później czeka ich pojedynek z Bułgarią.