Jurecki pozostanie selekcjonerem piłkarzy ręcznych? „Jestem na tak”

Bartosz Jurecki, tymczasowy trener reprezentacji Polski w piłce ręcznej, ma za sobą dwa mecze na tym stanowisku. Jak sam przyznał, bardzo chętnie kontynuowałby pracę w tej roli i poprowadził biało-czerwonych w kolejnych spotkaniach.

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej ma za sobą nieudane mistrzostwa świata. Co prawda pierwszą rundę zakończyli na trzecim miejscu w grupie B, dzięki czemu awansowali do kolejnej rundy, ale w niej spisali się znacznie słabiej i nie awansowali do ćwierćfinału.

Dwie porażki Polski z Francją

Na skutki nieudanego występu biało-czerwonych na turnieju rozgrywanym w Polsce i w Szwecji nie trzeba było długo czekać. W efekcie z posadą selekcjonera pożegnał się Patryk Rombel. Jego następcą został Bartosz Jurecki, który jak dotąd pełnił rolę asystenta.

W ostatnich dniach Polacy pod wodzą nowego trenera rozegrali dwa spotkania z Francją w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. Oba zakończyły się porażką (28:38 i 27:30), choć gra wyglądała w nich zupełnie inaczej – w Ergo Arenie biało-czerwoni spisali się bardzo słabo, natomiast w rewanżu mało brakowało, aby zdołali sprawić niespodziankę.

Jurecki chętnie zostanie w kadrze

Przy okazji obu tych spotkań zaczęły się pojawiać głosy, że przygoda Jureckiego z kadrą wcale nie musi być tymczasowa. Sam zainteresowany w rozmowie z „TVP Sport” stwierdził, że nie widzi przeszkód, aby pozostać na stanowisku selekcjonera na dłuższy czas.

Jeśli będzie temat dalszej współpracy, jeśli związek będzie zainteresowany, to jestem na „tak”. Jak wszyscy wiedzą, związek nie zorganizuje „konkursu” i ostateczną decyzję podejmie prezes Szczepański. Może te dwa mecze są moją wizytówką? Zwłaszcza ten drugi mógł dać odpowiedź, jak wyglądałaby gra reprezentacji ze mną, jako selekcjonerem, na ławce – powiedział.

Wielkie roszady w Ekstraklasie? Trzech trenerów jest na wylocie

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama