Jurmala Masters: Fijałek i Prudel w półfinale!

Aktualizacja: 24 maj 2015, 12:22
23 maj 2015, 15:04

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel nie bez problemu awansowali do półfinału Jurmala Masters! Polska para pokonała Austriaków Eglseera i Müllnera 2:1!

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla “Biało-czerwonych”, którzy na pierwszej przerwie prowadzili 8:6. Po chwili przewaga jeszcze wzrosła i wynosiła 3 punkty. To jednak nie był koniec emocji w tej partii. Rywale zdołali odrobić straty bardzo szybko, a remis utrzymywał się aż do stanu 16:16. Na szczęście końcówka była dla Polaków, którzy wykorzystali pierwszą piłkę setową i wygrali 21:19.

Druga odsłona to dosłownie kopia pierwszego seta. Fijałek i Prudel rozpoczęli od prowadzenia 2:0 i 4:1. Niestety to co wydarzyło się dalej wiedzą chyba tylko nasi zawodnicy. Po chwili przegrywaliśmy 5:6, a przez kolejne piłki utrzymywał się remis. Na nasze nieszczęście tym razem końcówka należała do Austriaków, którzy zwyciężyli 21:19.

Tie break również przez dłuższy czas był bardzo wyrównany. W pewnym momencie Egleseer i Mullner mieli piłkę na 8:6 na szczęście świetnie zachował się Fijałek. Od tego momentu to już Polacy dominowali na piasku i wygrali 15:10.