Strona główna Pozostałe Już dzisiaj starują zapisy na Red Bull 111 Megawatt

Już dzisiaj starują zapisy na Red Bull 111 Megawatt

0
Red Bull 111 Megawatt fot.Bartek Woliński.jpg

Red Bull 111 Megawatt to zawody motocyklowego enduro, w których ramię w ramię rywalizują amatorzy i elita dyscypliny! Impreza odbywa w na co dzień niedostępnym terenie Kopalni PGE

8-9 września zawody odbędą się już po raz piąty. Doceniając zainteresowanie kibiców i zawodników, na jubileuszową edycję szykujemy jeszcze więcej atrakcji i udogodnień.

FORMAT SPORTOWY

  • Pierwszego dnia tradycyjnie odbędą się dwuetapowe kwalifikacje uczestnicy będą kolejno pokonywać trasy o charakterystyce cross (szybka, piaszczysta) oraz endurocross (sekcja bogata w rozmaite przeszkody: głazy, pnie drzew, opony, skocznie i podjazdy).
  • O awansie do wielkiego finału będzie decydować suma lepszych czasów z każdej z tras. W wielkim finale będzie mogło wystartować 500 zawodników.
  • Dla tych, którzy mieli nieco mniej szczęścia w kwalifikacjach, zorganizowany zostanie finał B. Odpowiadając na pozytywny odbiór finału B w ubiegłym roku, planowane jest zwiększenie ilości zawodników, którzy będą mogli wziąć w nim udział.

LOKALIZACJA

  • Zmieniający się nieustannie teren Kopalni PGE stwarza idealne warunki do wytyczania nowych, wymagających tras.
  • Trasa projektowana jest w taki sposób, żeby kibice mogli naprawdę z bliska zobaczyć spektakularną akcję – enduro cross, kilka ekstremalnych podjazdów, rozległą część motocrossową oraz oczywiście moment startu.
  • Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników, zwiększony zostanie także teren do jazd testowych

Zawody w Gminie Kleszczów będą piątym przystankiem World Enduro Super Series. W skład międzynarodowego cyklu wchodzą najważniejsze imprezy enduro na świecie, a startuje w nich elita enduro na czele z Tadeuszem Błażusiakiem. 

 

Komentarze