To już koniec szans? Orlen Wisła Płock przegrywa bardzo ważny mecz

25 lut 2018, 20:48

To nie tak miało być. Orlen Wisła Płock, która do dzisiejszego meczu z mistrzami Niemiec podchodziła z nożem na gardle, przegrała z kretesem i zminimalizowała swoje szanse na awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Jeszcze w 35.minucie Orlen Wisła Płock miała trzy bramki przewagi nad drużyną Rhein-Neckar Löwen i wydawało się, że wielkie zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki. Zwycięstwo bardzo ważne, bo przedłużające nadzieje na awans do 1/8 finału EHF Ligi Mistrzów. Niestety, to co wydarzyło się później obnażyło wszystkie słabości wicemistrza Polski.

A zaczęło się fantastycznie. Po kwadransie gry podopieczni Piotra Przybeckiego prowadzili 8:4 nad swoim rywalem. Bardzo dobrze w płockiej bramce spisywał się Adam Morawski, który bronił i umożliwiał swoim kolegom wyprowadzanie szybkich kontr. Te wykorzystywali Dan Emil Racotea i Valentin Ghionea.

Od 16.minuty przebudzać zaczęły się „Lwy”. Mistrzowie Niemiec powoli i mozolnie zaczęli odrabiać straty. Zaczęli być skuteczni, dzięki czemu wiślacy nie mieli już tyle okazji do kontr. Ostatecznie na przerwę gospodarze schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Wszystko co dobre w grze Orlen Wisły skończyło się jednak w rzeczonej wcześniej 35.minucie meczu. Podopieczni Piotra Przybeckiego kompletnie stracili koncepcje gry. Zaczęli popełniać proste błędy, byli nieskuteczni, co okazało się wodą na młyn Niemców. Ci na kwadrans przed końcem objęli dwubramkowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca.

Po tej porażce, sytuacja Orlen Wisły Płock w grupie EHF Ligi Mistrzów z trudnej stała się bardzo trudna. Wicemistrzowie Polski w ostatniej kolejce muszą wygrać na wyjeździe z liderem grupy Vardarem Skopje, i liczyć na korzystny wynik w meczu PPD Zagreb – IFK Kristianstad.

Orlen Wisła Płock – Rhein-Neckar Loewen 27:32 (15:14)

Orlen Wisła: Borbely, Morawski, Wichary – Ghionea 6,  Krajewski, Mihić 5, de Toledo 2, Duarte 4, T. Gębala, Ivić 1, Obradović 1, Racotea 5, Tarabochia 1, Olkowski, M.Gębala 1, Żabić 1.

Rhein-Neckar: Appelgren, Palicka 1 – Radivojević, Schmid 6, Sigurdsson 10, Baena Gonzalez, Tollbring, Mensah 3, Pekeler 3, Groetzki 4, Petersson 3, Keller, Taleski 2.