Kamil Semeniuk i Wilfredo Leon zagrają w finale Superpucharu Włoch

31 paź 2023, 20:35

Sir Susa Vim Perugia zagra w finale Superpucharu Włoch. Drużyna, w której składzie występują Kamil Semeniuk oraz Wilfredo Leon, pokonała we wtorek Itas Trentino 3:1 (20:25, 25:22, 25:23, 25:18).

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Semeniuk i Leon przed szansą na pierwsze trofeum w sezonie

Przed tym spotkaniem statystyki były bezlitosne dla drużyny z Trydentu. Mistrzowie Włoch wygrali tylko jedno z pięciu ostatnich spotkań, w których ich rywalem była Sir Susa Vim Perugia. We wtorek siatkarze Itas Trentino dobrze rozpoczęli rywalizację w półfinale Superpucharu Włoch, wygrywając pierwszego seta 25:20.

Potem wszystko wróciło jednak do normy. Im bliżej było końca spotkania, tym lepiej grali zawodnicy z Perugii. Na parkiecie wraz z drugim setem pojawił się Kamil Semeniuk, który zmienił innego reprezentanta Polski, czyli Wilfredo Leona. Ta partia zakończyła się zwycięstwem Perugii 25:22. Dwa kolejne sety również padły łupem “polskiej” drużyny. Trzecia partia zakończył się rezultatem 25:23, natomiast czwartą Perugia wygrała do 18.

Dla Polaków był to trudny mecz. Semeniuk w całym półfinale zdobył 10 punktów i zaliczył jednego asa serwisowego. Z kolei Leon skończył spotkanie mając na koncie 9 oczek. Drugi z Polaków w meczu przeciwko Itas Trentino posłał aż 4 asy serwisowe.