Kamil Stoch liderem Willingen Five! Udane kwalifikacje Polaków

2 lut 2018, 19:03

Kamil Stoch wygrał piątkowe kwalifikacje i został liderem cyklu Willingen Five. W sobotnim i niedzielnym konkursie zobaczymy komplet Polaków.

Po dwóch świetnych sesjach treningowych w wykonaniu Polaków (zwycięstwa Stocha i Kubackiego) oczekiwania przed kwalifikacjami były spore. Zawodnicy z pewnością podeszli do nich z większą mobilizacją, bo rozpoczęły one nowy turniej Willingen Five. Jak sama nazwa wskazuje składa się on z 5 serii turniejowych (piątkowe kwalifikacje, dwie sobotnie i dwie niedzielne serie konkursowe). Co więcej, zawodnik, który nie przebrnął kwalifikacji w piątek, nie ma również prawa udziału w niedzielnym konkursie.

Na liście startowej pojawiło się 56 zawodników. Kwalifikacji nie przebrnęło więc tylko sześciu zawodników. W obu konkursach nie zobaczymy: Davida Siegela (DSQ), Konstantina Sokolenki, Eetu Nousiainena, Tomofumiego Naito, Wojtecha Stursy i Federico Cecona.

Jako pierwszy z Polaków na belce startowej pojawił się Jakub Wolny (128,5 m), który zajął 33. miejsce. Lepiej spisali się dwudziesty szósty Maciej Kot (132 m) i osiemnasty Piotr Żyła (137,5 m). Poniżej oczekiwań skoczył Dawid Kubacki. Zwycięzca jednej z serii treningowych lądował na 130 metrze, ale i tak minimalnie wyprzedził Żyłę. Dobrą formę potwierdził dziewiąty Stefan Hula (140,5 m).

Zwycięzcą kwalifikacji, a co za tym idzie pierwszym w historii liderem turnieju Willingen Five został Kamil Stoch. Polak skoczył 142,5 metra. Drugie miejsce zajął Richard Freitag (139,5 m), trzeci był Daniel Andre Tande (142,5 m).