Kamil Stoch wciąż bez występów. Opuści kolejny konkurs LGP

wrz 27 2023, 15:49

Mający za sobą zaledwie dwa starty w tegorocznej edycji Letniego Grand Prix Kamil Stoch opuści kolejne zawody. 36-latek nie wystąpi podczas obu najbliższych konkursów w austriackim Hinzenbach, czego powodem jest choroba. Do rywalizacji przystąpi pięciu polskich skoczków.

Stoch przegapi konkurs w Hinzenbach

Przed planowaną na 25 listopada inauguracją zimowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskiej Ruce, zawodników czekają jeszcze dwie imprezy z cyklu Letniego Grand Prix. 30 września i 1 października odbędą się konkursy w austriackim Hinzenbach, a w dniach 7-8 października w niemieckim Klingenthal.

W zmaganiach w Austrii nie zobaczymy Kamila Stocha, który opuści zawody na 90-metrowym obiekcie Aigner-Schanze z powodu choroby. Póki co trudno stwierdzić, czy 36-latek zdoła się wykurować na zawody w Niemczech.

Do Hinzenbach pojadą Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Kacper Juroszek. Kamil Stoch rozchorował się i nie znajdzie się w zespole na te zawody. Przed nami bardzo ważny okres przygotowań do zimy, więc nie chcemy go przeforsować. Potrzebujemy go zdrowego, więc najpierw musi wydobrzeć, by jesienią móc trenować na pełnych obrotach, a w efekcie być w dobrej formie zimą – powiedział Thomas Thurnbichler.

Stoch tylko z dwoma występami w LGP

Jak dotąd Kamil Stoch wystąpił tylko w dwóch konkursach Letniego Grand Prix – obu rywalizacja w Szczyrku, które odbyły się na początku sierpnia. W pierwszych zawodach zakończył zmagania na 20. pozycji, zaś w drugim, jednoseryjnym konkursie był ósmy.

Aktualnym liderem klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix dość niespodziewanie jest Bułgar Władimir Zografski (500 pkt), który wyprzedza Austriaka Gregora Deschwandena (414 pkt) i Japończyka Rena Nikaido (305 pkt). Za czołową trójką znajduje się dwóch Polaków – Aleksander Zniszczoł (181 pkt) i Piotr Żyła (160 pkt).

WTA w Tokio. Udany powrót Igi Świątek. Polka zagra w ćwierćfinale

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA