Kamil Syprzak bohaterem meczu Barcelony w półfinale Pucharu Hiszpanii!

7 maj 2016, 23:36

Kamil Syprzak, występujący w FC Barcelona Lassa, rozegrał w sobotę mecz półfinałowy Pucharu Hiszpanii, a rywalem był zespół Reale Ademar Leon. Starcie zakończyło się pomyślnie dla Katalończyków, którzy wygrali 33:27. Polak został uznany najlepszym zawodnikiem spotkania. W niedzielę w finale Barcelona zmierzy się z Helvetia Anaitasuna.

Barcelończycy radzą sobie znakomicie w tym sezonie i chcieli kontynuować swoją serię zwycięstw. Udało im się to, a ich rywalowi starczyło sił jedynie na pierwsze minuty meczu – przez dalszą część pierwszej połowy dominowali i zdołali zbudować sporą przewagę.  Koledzy Syprzaka (m.in Kirył Łazarow) trafiali raz za razem, a bramkarz Sarić popisywał się znakomitymi obronami. W drugiej połowie gra Barcelony spowolniła się i Ademar Leon zmniejszył różnicę. Jednak była ona zbyt duża, aby Katalończycy mogli poczuć się zagrożeni.

Znakomicie spisał się Kamil Syprzak – zdobył pięć bramek i był najskuteczniejszym zawodnikiem w swojej drużynie. Polak bez problemu omijał obronę i pewnie wykorzystywał swoje sytuacje rzutowe. Inni obrotowi – Cedric Sorhaindo i Jesper Noddesbo nie popisali się dobrą dyspozycją i zakończyli spotkanie bez żadnej zdobytej bramki.

FC Barcelona Lassa – Reale Ademar Leon 33:27 (20:12)

FC Barcelona Lassa: Saric, Jallouz, Sorhaindo, Gurbindo, Viran, Ariño, Jicha,, Tomás, Lazarov, Sarmiento, Syprzak, Entrerrios, Sigurdsson Noddesbo

Reale Ademar Leon: Cupara, Lorenzana, Piñeiro, Sampaio, Marques, Fernández, Huerta, Aguirrezabalaga, García, Pérez, López, Carrillo, Jaime, Zildzic