Kamil Syprzak z kolejnym trofeum w Barcelonie

21 gru 2017, 13:43

Reprezentant Polski znakomicie radzi sobie na hiszpańskich parkietach. Jego zespół FC Barcelona dominuje i Polak na swoje konto zapisał już trzynaste trofeum, które zdobyte zostało w Pucharze Ligi ASOBAL.

Kołowy przeszedł do Barcelony w 2015 roku i panuje razem z drużyną w każdych możliwych krajowych Pucharach. Hiszpańska ekipa dwukrotnie wygrywała krajowy puchar, mistrzostwo oraz Superpuchar Katalonii. FC Barcelona triumfowała też trzy razy w Superpucharze Hiszpanii i Pucharze Ligi. Natomiast we wrześniu sukcesem zakończyła rywalizację w IHF Super Globe (Klubowe Mistrzostwa Świata).

Tegoroczny turniej finałowy Pucharu Ligi ASOBAL Barcelona wygrała po raz siódmy z rzędu. Syprzak z drużyną pokonali najpierw w półfinale BM Guadalajara (36:22), a w finale ograli gospodarza Abanca Ademar Leon (28:22). Polski kołowy rzucił w tym starciach pięć bramek, z czego trzy w finale.