Strona główna Siatkówka Kantor i Łosiak zagrają wśród najlepszych

Kantor i Łosiak zagrają wśród najlepszych

0
Foto: fivb.com

Siatkarze plażowi kończą swój sezon. Przed nimi ostatni turniej w Hamburgu, w którym wystąpi elita dyscypliny. Wśród nich znaleźli się Polacy. 

Ten sezon Piotr Kantor i Bartosz Łosiak mogą zaliczyć do naprawdę udanych. Zostali mistrzami Polski, po zwycięstwie nad parą Prudel/Kujawiak, dotarli do ćwierćfinału mistrzostw świata oraz zajęli dziewiąte miejsce na niedawno zakończonych mistrzostwach Europy na Łotwie. Mogą dorzucić również trzecie miejsce na zawodach rozgrywanych na Long Beach oraz srebro zdobyte w Gstaad.

Dobre występy pozwolą polskiej parze na występ w ostatnim turnieju sezonu, a mianowicie w finale turnieju World Tour. Bierze w nich udział 8 najlepszych par rankingu FIVB, w którym to Polacy plasują się na trzeciej pozycji (dla porównania druga polska para – Fijałek/Bryl zajmuje w rankingu dziewiętnaste). Do tego dojdą jeszcze 4 pary z „dzikimi kartami”. Dwie przyznawane są przez organizatorów turnieju w Hamburgu, kolejne dwie przez FIVB. Więc ostatecznie w zawodach zobaczymy 12 par. Prócz Polaków znajdą się dwie pary z Brazylii. Nie zabraknie Hiszpanów, Amerykanów, Włochów, Rosjan czy Austriaków.

Męskie pary zakwalifikowane poprzez ranking FIVB:

Dalhausser/Lucena (USA)

Evandro/Andre (Brazylia)

Kantor/Łosiak (Polska)

Krasilnikow/Liamin (Rosja)

Alvaro Filho/Saymon (Brazylia)

Lupo/Nicolai (Włochy)

Doppler/Horst (Austria)

Herrera/Gavira (Hiszpania)

 

Komentarze