Kapitalny mecz Leona i Semeniuka. Poprowadzili Perugię do Superpucharu Włoch

2 lis 2023, 08:41

W niezwykły sposób zakończył się finałowy mecz o siatkarski Superpuchar Włoch. Sir Susa Vim Perugia po dramatycznej końcówce wygrała 3:2 z Cucine Lube Civitanova, a bohaterami zwycięskiej drużyny byli Kamil Semeniuk i Wilfredo Leon, którzy zdobyli odpowiednio 20 i 21 punktów.

Semeniuk i Leon z Superpucharem Włoch

Sir Susa Vim Perugia w finałowym starciu początkowo miała sporo problemów. Zarówno w pierwszym, jak i drugim secie siatkarze Cucine Lube Civitanova byli skuteczniejsi, dzięki czemu prowadzili 2:0 i byli znacznie bliżej odniesienia zwycięstwa bez straty choćby jednego seta.

W końcówce trzeciego seta sytuacja się odwróciła. Choć Lube prowadziło 20:17, Perugia wróciła do drugi i triumfowała 25:21. Jeszcze bardziej emocjonująca była czwarta partia, którą drużyna Leona i Semeniuka wygrała 34:32, broniąc aż sześciu piłek meczowych. W tie-breaku natomiast Perugia triumfowała 15:12 i 3:2 w całym meczu.

Polacy dali w tym spotkaniu prawdziwy popis. Kamil Semeniuk zdobył aż 20 punktów, natomiast Wilfredo Leon uzbierał ich 21 (jeden blok i trzy asy serwisowe). Najlepszym siatkarzem spotkania został jednak wybrany ich kolega z drużyny, Wassim Ben Tara.

Cucine Lube Civitanova 2:3 Sir Susa Vim Perugia (25:22, 25:23, 21:25, 32:34, 12:15)

Dla drużyny z Perugii jest to już piąty Superpuchar Włoch w historii. Wilfredo Leon cieszył się z tego sukcesu po raz czwarty, natomiast dla Semeniuka był to drugi puchar.