Kapitalny mikst zapewnił na Puchar Hopmana!

10 sty 2015, 16:18

Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz pokonali Serenę Williams i Johna Isnera dzięki czemu po raz pierwszy w historii Polska sięgnęła po Puchar Hopmana, nieoficjalne mistrzostwa świata!

Pierwszy set to gra punkt za punkt do stanu 2:2. Wtedy Polacy zostali przełamani, a USA wygrało kolejnego gema. Taki stan rzeczy mógł nas niepokoić, ale wygranie własnego serwisu dało nam ponownie nadzieję. Nie na marne, po chwili nasi reprezentanci przełamali podanie rywali i zdołaliśmy doprowadzić do wyrównania.

Kolejne dwie odsłony to pewnie wygrane swoich gemów, ależ do stanu 6:5 dla naszej pary. Wtedy to mikst Radwańska/Janowicz rozbili parę Williams/Isner do zera i wygrali całego seta 7:5!

Druga to podobnie jak pierwszy set gra gem za gem. Przy stanie 2:1 dla naszej pary udało się przełamać Amerykanów i wyjść na dwupunktowe prowadzenie. Po chwili wygraliśmy swoje podanie i jedną ręką trzymaliśmy już Puchar Hopmana! Do końca meczu już nic się nie zmienił, zarówno my jak i reprezentanci USA wygrywaliśmy swoje gemy i zwyciężyliśmy 6:4 w secie, a w całym meczu 7:5 6:4!

To pierwszy w historii triumf reprezentacji Polski w Pucharze Hopmana!