Kapitan PGE VIVE Kielce Michał Jurecki kontuzjowany

21 lut 2019, 19:42

Kapitan PGE VIVE Kielce, Michał Jurecki, doznał urazu dłoni podczas środowego meczu Ligi Mistrzów z Rhein-Neckar Loewen, który kielczanie, po wielkiej walce przegrali jedną bramką, 29:30. W czwartek wieczorem zawodnik przeszedł badania tomografem. Diagnoza nie jest zbyt optymistyczna.

W pięćdziesiątej minucie spotkania, przy stanie 23:26, Michał oddał rzut na bramkę rywali, a podczas zamachu uderzył dłonią w Iliję Abutovicia. Rozgrywający wrócił jeszcze do obrony, ale po chwili poprosił sędziego o przerwanie gry, zszedł z boiska i nie wrócił już na nie do końca meczu.

W najbliższych dniach zdecydujemy, czy będziemy leczyć Michała zachowawczo czy operacyjnie – wyjaśnia fizjoterapeuta, Tomasz Mgłosiek – Przy tego typu urazach przerwa może potrwać od sześciu tygodni do trzech miesięcy, ale na razie nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć.