Karol Kłos odchodzi z PGE Skry po 13 latach. Wzruszające pożegnanie

19 kwi 2023, 08:31

Dobiegła końca 13-letnia, piękna kariera Karola Kłosa w PGE Skrze Bełchatów. Przy okazji wtorkowego spotkania z GKS-em Katowice środkowy reprezentacji Polski został pożegnany w hali “Energia”. Nie zabrakło wzruszających momentów.

Siatkarze PGE Skry Bełchatów we wtorek zakończyli mocno nieudany dla siebie sezon. W tabeli PlusLigi zajęli bardzo niskie, 11. miejsce, tracąc do miejsca zapewniającego grę w ćwierćfinałach fazy play-off pięć punktów. Pozostała im więc walka o dalsze lokaty.

Fatalny sezon za PGE Skrą Bełchatów

W rywalizacji o zakończenie sezonu na 11. miejscu siatkarze z Bełchatowa rywalizowali z GKS-em Katowice. O losach starcia decydował dwumeczu, a w przypadku remisu potrzebny był złoty set. Tak też właśnie zakończyła się rywalizacja obu ekip.

W pierwszym spotkaniu lepsi byli siatkarze z Katowic, którzy wygrali 3:1. We wtorkowym rewanżu Skra wygrała 3:0, ale w decydującym o triumfie secie ponownie skuteczniejszy był GKS i to on ostatecznie zajął 11. miejsce. Ukończenie sezonu na 12. miejscu to dla siatkarzy z Bełchatowa najgorszy wynik w XXI wieku.

Wzruszające pożegnanie Karola Kłosa

W obliczu problemów finansowych od kilku miesięcy mówiło się, że ze Skrą pożegnają się kluczowi zawodnicy. Tak było w przypadku Karola Kłosa, który grał w Bełchatowie od 2010 roku, ale już wiadomo, że od nowych rozgrywek będzie zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów.

Wtorkowe spotkanie z GKS-em Katowice było momentem na pożegnanie utytułowanego siatkarza. Jeszcze przed meczem klub podziękował środkowemu i wręczył mu pamiątkową koszulkę. Po meczu Kłos dostał gigantyczką koszulkę z podpisami kibiców i nie krył wzruszenia tym faktem.

33-latek sięgał z PGE Skrą Bełchatów po trzy tytuły mistrza Polski (2011, 2014, 2018), trzy razy po Puchar Polski (2011, 2012, 2016) i czterokrotnie po Superpuchar Polski (2012, 2014, 2017, 2018). Do tego dwukrotnie był wicemistrzem Polski (2012, 2017) i zdobywał srebro w Klubowych Mistrzostwach Świata (2010) i Lidze Mistrzów (2012).