Karol Robak jedzie do Rio!

Aktualizacja: 17 sty 2016, 17:54
16 sty 2016, 19:02

Karol Robak wygrał turniej kwalifikacyjny taekwondo w kategorii -68kg w Stambule. Dzięki temu Polak pojedzie na Igrzyska Olimpijskie do Rio de Janeiro.

Nasz młody zawodnik po raz pierwszy ze znakomitej strony szerszej publiczności pokazał się w zeszłym roku, kiedy to zdobył medal na Igrzyskach Europejskich w Baku. Teraz Karol Robak stanął przed szansą awansu na Igrzyska Olimpijskie do Rio.

W jego kategorii wagowej wystarczyło zająć jedno z dwóch najwyższych miejsc podczas dzisiejszego turnieju kwalifikacyjnego w Stambule. Od początku zawodów Karol Robak szedł jak burza, pokonując kolejnych rywali.

W końcu, w najważniejszym dla siebie pojedynku, nasz rodak zdołał w półfinale pokonać aż 16:6 Słoweńca Jure Pantara. Na koniec jeszcze potwierdził swoją klasę, wygrywając turniej po zwycięstwie w finale nad Grgiciem 22:7.

18-latek z Polski będzie zatem walczyć o medale już w sierpniu na Igrzyskach w Rio.