Karolina Kowalkiewicz poznała rywalkę. Polka wraca do oktagonu UFC

Aktualizacja: 4 mar 2023, 15:34
22 lut 2023, 17:07

Karolina Kowalkiewicz 20 maja ponownie wejdzie do klatki amerykańskiej organizacji UFC. Tam Polka ma skrzyżować rękawice z Vanessą Demopoulos. Doniesienia, że to właśnie Amerykanka będzie rywalką naszej zawodniczki, potwierdziła sama „Lil Monster” w mediach społecznościowych.

UFC 285: Zakłady i Typy Bukmacherskie (05.03). Walka Gamrot – Turner

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Karolina Kowalkiewicz (14-7) po dłuższej przerwie powróciła do MMA na czerwcowej gali UFC Vegas 65. Wówczas Polka okazała się lepsza od Felice Herrig (14-10). Po pięciu przegranych z rzędu pokonanie Amerykanki było dla naszej zawodniczki prawdziwym przełomem. Następnie Kowalkiewicz zmierzyła się z Silvaną Gómez Juárez (11-5). W listopadzie Argentynka również musiała uznać wyższość Polki.

Doskonałą passę urodzona w Łodzi wojowniczka postara się podtrzymać 20 maja. Wówczas na gali UFC Fight Night 225 zmierzy się z Vanessą Demopoulos. Jako pierwszy o sprawie poinformował Paweł Wyrobek z “Polsatu Sport”, a teraz doniesienia te potwierdziła sama “Lil Monster”, oraz agencja Iridium Sports, która opiekuje sie karierą amerykańśkiej zawodniczki.

Vanessą Demopoulos w największej organizacji MMA na świecie występuje od 2021 roku. Jak dotąd zdążyła już czterokrotnie wejść do oktagonu UFC. Wygrała trzy walki. Po raz swoje umiejętności kibicom zaprezentowała w listopadzie minionego roku. Wówczas wypunktowała Brazylijkę Marię Oliveirę (13-6). Z kolei Kowalkiewicz dla amerykańskiej federacji walczy już od 2015 roku.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Adam Kownacki rezygnuje z walki? Nieoczekiwany zwrot akcji

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA