poniedziałek, 27 czerwca, 2022

Katarzyna Zaroślińska najlepszą zawodniczką w Lidze Mistrzyń!

Cała czołówka europejskich gwiazd nie jest straszna atakującej PGE Atomu Trefla Sopot. Katarzyna Zaroślińska została wybrana najlepszą zawodniczką pierwszej rundy meczów PlayOff 12 siatkarskiej Ligi Mistrzyń. To duże wyróżnienie dla pochodzącej z Gorzowa Wielkopolskiego siatkarki.

Pierwsze spotkanie pomiędzy PGE Atomem Treflem Sopot i Nordmeccanicą Piacenza było zgodnie z wszelkimi przewidywaniami bardzo wyrównane i emocjonujące. Podczas meczu nie zabrakło długich wymian czy dramatycznych zwrotów akcji. Prawdziwą gwiazdą tego starcia była zaś Katarzyna Zaroślińska. 30 punktów łącznie, w tym 22 z ataku przy 54% skuteczności, 6 zagrywką i 2 blokiem, dało sopockiej atakującej nie tylko wyróżnienie w ramach najlepszej „szóstki” pierwszej odsłony PlayOff 12. Została ona bowiem także wybrana jako ”One to Watch”, co jest odpowiednikiem gwiazdy całej rozegranej kolejki.

 Mecz był bardzo emocjonujący, ale w głównej mierze był także koncertem jednej zawodniczki: Katarzyny Zaroślińskiej. Sopocianka zapisała 30 punktów przy swoim nazwisku, co uczyniło z niej najlepiej punktującą zawodniczkę tego spotkania. Sama postawa w ataku nie była jedynym, co przykuwało uwagę w całym jej występie. W czwartym secie Atomówka zaserwowała cztery asy z rzędu, przyprawiając o ból głowy zespół przyjezdnych. Do tego to właśnie Zaroślińska popisała się punktowym atakiem zamykającym to spotkanie. Wszystkie te aspekty złożyły się na to, że ta właśnie atakująca była nie tylko gwiazdą tego meczu, ale i całej rundy – podsumowano występ popularnej Smoku.

Znakomity występ Zaroślińskiej dał jej więc możliwość dołączenia do wcześniej wyróżnionych gwiazd tej edycji rozgrywek jak choćby Jekaterina Gamowa czy Natalija Obmoczajewa. To pierwsze takie wyróżnienie dla zawodniczki z szeregów PGE Atomu Trefla Sopot.

Po każdej rundzie Ligi Mistrzyń wybierana jest także najlepsza „szóstka” danej rundy. Popularna „Smoku” jest trzecią Atomówką, która trafiła do „zespołu marzeń”. Wcześniej były w nich wyróżniane Maret Balkestein i Agata Durajczyk.

Źródło: PGE Atom Trefl Sopot

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA