Sofia Ennaoui z brązowym medalem! Cudowny bieg Polki na 1500 metrów

20 sie 2022, 11:05

Stało się to, czego z tak gigantyczną niecierpliwością oczekiwaliśmy. Wreszcie jest! Sofia Ennaoui zdobyła brązowy medal w biegu na 1500 metrów podczas mistrzostw Europy w lekkoatletyce, które odbywają się w Monachium. To już ósmy krążek w dorobku Biało-Czerwonych w trakcie tej imprezy.

Długa droga do upragnionego sukcesu

Liga Typerów Polski-Sport.pl

To nie było lekkoatletyczne życie usłane różami. Sofia Ennaoui od około dwudziestu miesięcy mierzyła się z problemami zdrowotnymi. Jednak jak wracać, to wyłącznie w takim stylu, co Polka. Już mistrzostwa świata w Eugene pokazały, że nasza rodaczka jest świetnie dysponowana. Na globalnym czempionacie zajęła piąte miejsce.

Nikt nie ukrywał, że podczas trwających mistrzostw Europy liczymy na 26-latkę. Sama zainteresowana często podkreślała swoją przynależność do światowej czołówki startami w rozmaitych mityngach o randze międzynarodowej. W biegach eliminacyjnych Ennaoui spisywała się znakomicie, więc czekaliśmy tylko na potwierdzenie formy w finale.

Sofia Ennaoui zdobyła brąz ME w Monachium

Jeśli w Eugene ktokolwiek czuł niedosyt w związku ze startami polskiej biegacz, teraz mógł odetchnąć z ulgą i napawać się jej niesamowitymi wyczynami. Nasza Zosia od początku kontrolowała przebieg finałowego współzawodnictwa. Na ostatnim okrążeniu piękny zryw zaliczyły Laura Muir do spółki z Ciarą Maggean.

Szanse na tytuł mistrzyni Starego Kontynentu uciekły. Natomiast Sofia Ennaoui zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy z rezultatem 4:03,59. To było wyśmienite zwieńczenie ścieżki sportowej i życiowej, którą przebyła 26-latka. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem występu polskiej lekkoatletki. Coś wspaniałego!

– Jestem przeszczęśliwa. Po tylu perypetiach, po tylu przygodach, ten medal jest dla mnie jak złoto – powiedziała Ennaoui dla “TVP Sport” tuż po zakończeniu biegu.

To drugi medal zawodniczki na europejskich salonach. Sofia cztery lata temu w Berlinie sięgnęła po srebro. Czujemy, że to nie jest jej ostatnie słowo na lekkoatletycznych arenach.

Kolejne medale dla Polski! Kajakarki zostały wicemistrzyniami Europy na dystansie 1000 metrów