Puchar Polski: W Kędzierzynie bez sensacji!

11 sty 2017, 20:17

Mistrzowie Polski zgodnie z zamierzonym planem w trzech setach rozprawili się z drużyną Effectora Kielce, tym samym awansując do 1/2 Pucharu Polski.

Spotkanie rozpoczęło się od skutecznego ataku Rafała Buszka (1:0). Nierówny początek meczu w wykonaniu kędzierzynian dawał kielczanom cień nadziei na sprawienie sensacji(8:9). Później dobrze spisujący się Jakub Wachnik dorzucił kilka oczek swoimi dobrymi atakami, co podtrzymało nieznaczną przewagę gości (11:12). ZAKSA nie pozwoliła rywalom na zbyt długie dyktowanie tempa, bowiem to ona po chwili wyszła na prowadzenie (18:16). W końcówce kieleckiej ekipie udało się niespodziewanie doprowadzić do remisu (22:22), jednak kędzierzynianie po krótkiej przerwie zakończyli tego seta (25:22).

W drugiej odsłonie od początku nieznacznie lepiej spisywali się przyjezdni, którzy chcieli się jakoś zrehabilitować po porażce w poprzednim secie (3:5). Czas wzięty przed trenera ZAKSY na niewiele się jednak zdał, gdyż po asie serwisowym Jędrzeja Maćkowiaka przewaga Effectora wzrosła do 4 “oczek” (7:11). Dzięki dobrej grze Rafała Buszka i Mateusza Bieńka kędzierzynianom w końcu udało się dogonić rywali (16:17), a nawet ich wyprzedzić po udanej akcji byłego zawodnika Kielc (20:19). Partia zakończyła się “murem” postawionym przez mistrzów Polski (25:22).

Ostatnia część meczu już na starcie wydawała się być wygrana przez kędzierzyński klub (8:3). Chwilę później na dodatek punkt zagrywką dołożył Patryk Czarnowski, co całkowicie dobiło zrezygnowanych zawodników Effectora (13:8). Pomimo czasy wziętej trenera przyjezdnych, ich gra nie poprawiła się, co wykorzystali mistrzowie Polski (18:14). Mecz błyskawicznie zakończyli gospodarze, którzy w końcówce nie pozostawili swoim rywalom żadnych złudzeń na odmienienie losów spotkania (25:18).

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Effector Kielce 3:0 (25:22 25:22, 25:18)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Tillie, Witczak, Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Semeniuk, Pająk, Deroo, Toniutti, Czarnowski, Zatorski, Banach

Effector Kielce: Antosik, Komenda, Wohlfahrstatter, Bućko, Wachnik, Orobko, Pawliński, Superlak, Formela, Andrić, Maćkowiak, Biniek, Sobczak