Strona główna Siatkówka PlusLiga Kibice wybrali Drużynę Wszech Czasów Resovii!

Kibice wybrali Drużynę Wszech Czasów Resovii!

0

Ponad 2,5 tys. głosów oddali kibice na Drużynę Wszech Czasów Resovii, wybierając 14 siatkarzy i dwóch trenerów, którzy – ich zdaniem – najbardziej zasłużyli się w historii tego klubu.

 

Głosowanie, które trwało do końca marca, rozpoczęliśmy w lutym. W tym czasie na specjalnie zbudowanej podstronie naszego serwisu kibice mogli oddawać głosy na dwóch rozgrywających, dwóch atakujących, czterech przyjmujących, czterech środkowych i po dwóch libero, a także trenerów. Siatkarze i trener wybrani do pierwszego składu otrzymywali 2 punkty, rezerwowi jeden.

 

Najwięcej razy do Drużyny Wszech Czasów wybierany był libero, Krzysztof Ignaczak, który otrzymał blisko 2 400 głosów oraz prawie 4,5 tysiąca punktów. Na podium znaleźli się też liderzy Asseco Resovii z czasów, gdy ta po raz pierwszy w XXI wieku zdobywała mistrzostwo Polski, Alek Achrem i Georgy Grozer. Ponad 3 tysiące punktów zdobył także były środkowy naszego zespołu Piotr Nowakowski. Głosy oddano na 55 siatkarzy i trenerów, którzy występowali lub prowadzili Resovię.

Plebiscyt został zorganizowany z okazji 115-lecia klubu Resovia, w którym to w 1937 roku powstała sekcja piłki siatkowej. Od tego czasu resoviacy siedmiokrotnie zdobywali mistrzostwo Polski, trzykrotnie Puchar Polski, a także świętowali sukcesy na arenie europejskiej i światowej.

 

 

Drużyna Wszech Czasów Resovii:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga

Atakujący: Georgy Grozer

Przyjmujący: Marek Karbarz, Alek Achrem

Środkowi: Piotr Nowakowski, Łukasz Perłowski

Libero: Krzysztof Ignaczak

Trener: Andrzej Kowal

 

Rezerwowi Drużyny Wszech Czasów Resovii:

Rozgrywający: Stanisław Gościniak

Atakujący: Jochen Schops

Przyjmujący: Marko Ivović, Paul Lotman

Środkowi: Marcin Możdżonek, Wojciech Grzyb

Libero: Damian Wojtaszek

Trener: Jan Strzelczyk

Komentarze