Kielczanie wygrywają w Spodku

Aktualizacja: 26 paź 2016, 21:19
26 paź 2016, 20:08

W ramach meczu 5. kolejki GKS Katowice podejmował Effector Kielce. Spotkanie zostało rozegrane w słynnym katowickim Spodku. Trzysetowy mecz zakończył się zwycięstwem przyjezdnych.

Pierwszy punkt w dzisiejszym spotkaniu został zdobyty przez Jędrzeja Maćkowiaka (0:1). Chwilę później jego drużyna objęła prowadzenie nad gospodarzami (4:7). Nie trwało to długo, katowiczanie zaczęli skutecznie atakować (14:10). Końcówka seta była bardzo zacięta, gościom udało się dogonić rywali i zespoły grały w kontakcie punktowym (19:18). Losy seta ważyły się do samego końca, jednak ostatecznie lepsi okazali się siatkarze z Kielc (23:25)

Drugi set rozpoczął się wyrównanie (3:3). Zespoły przez pewien czas grały punkt za punkt (7:7) jednak z czasem to gospodarze objęli skromne, jednopunktowe prowadzenia (13:12). Nie cieszyli się nim długo, kielczanie wyrównali wynik i przez kilkanaście minut drużyny były w ścisłym kontakcie punktowym (16:16, 19:19). Końcówka seta była nerwowa, w dalszym ciągu żaden z zespołów nie dał rady zdobyć przewagi punktowej (22:22). Dwie skuteczne akcje Gerta van Walle dały jego zespołowi piłkę setową (22:24), jednak kielczanie nie wykorzystali swojej szansy. Set zakończył się dopiero przy stanie 28:30.

Trzecia partia zaczęła się prowadzeniem przyjezdnych (1:4), które utrzymywało się przez jakiś czas (4:7). Jakub Wachnik przełamał ręce blokujących GKS-u i zdobył punkt dla swojej drużyny (6:11), po kilku minutach ze środka skutecznym atakiem odpowiedział Tomasz Kalembka (9:15). Goście wypracowali sobie dużą przewagę (10:17), więc czuli się bardzo swobodnie. Zaś gospodarze popełniali coraz więcej błędów, na przykład zagrywkę w aut posłał Sobański (13:20). Kielczanie byli coraz bliżej wygranej (17:23). Spotkanie zakończyło się atakiem Marcina Komendy z przechodzącej piłki (19:25).

GKS Katowice – Effector Kielce 0:3 (23:25, 28:30, 19:25)

MVP: Maciej Pawliński

GKS Katowice: Falaschi, Van Walle, Kapelus, Błoński, Kalembka, Krulicki, Stańczak, Mariański

Effector Kielce: Komendia, Andrić, Wohlfahrtstatter, Maćkowiak, Wachnik, Pawliński, Biniek