Zaskakująca informacja. Kinga Rajda ogłosiła zakończenie kariery

Aktualizacja: 2 mar 2023, 11:14
1 mar 2023, 19:56

Zaledwie 22-letnia Kinga Rajda ogłosiła, że kończy karierę. Polska skoczkini narciarska dość niespodziewanie podjęła taką decyzję w obliczu faktu, że od nowego sezonu żeńską kadrę ma objąć nowy trener.

Obecny sezon dla Kingi Rajdy był słodko-gorzki. Jak dotąd polska skoczkini nie zdobyła ani jednego punktu w zawodach Pucharu Świata, ale za to wywalczyła złoto w drużynie i brązowe krążki w zawodach indywidualnych i mikstach podczas Uniwersjady w Lake Placid.

Kinga Rajda kończy karierę

W środę 22-latka po raz pierwszy w karierze awansowała do drugiej serii konkursu rangi mistrzostw świata. Podczas rywalizacji w mistrzostwach świata na dużej skoczni w Planicy Rajda uplasowała się ostatecznie na 23. pozycji, choć po pierwszej serii zajmowała 19. miejsce.

Przy okazji tego konkursu Kinga Rajda nieoczekiwanie ogłosiła, że postanowiła zakończyć karierę – taką informację przekazała w rozmowie z Eurosportem. Występ na MŚ w Planicy był zatem jej ostatnim konkursem w zawodowej karierze skoczkini narciarskiej.

Sukcesy Kingi Rajdy

Najlepszym sezonem w karierze 22-latki był 2019/20, kiedy to nie miała żadnych problemów z awansem do drugiej serii poszczególnych konkursów Pucharu Świata. W 10 występach punktowała łącznie osiem razy, a najlepszy rezultat osiągnęła w Oberstdorfie, gdzie zajęła szóste miejsce.

Rajda czterokrotnie sięgała również po tytuł mistrzyni Polski. Na swoim koncie ma także wystep na igrzyskach olimpijskich. W ubiegłym roku w Pekinie zajęła 35. miejsce w indywidualnej rywalizacji na skoczni K-95, a także szóste miejsce w drużynie mieszanej.

Makabryczny upadek Petera Prevca. Słoweniec zwieziony ze skoczni na toboganie [WIDEO]