Kinga Rajda zostanie zwyciężczynią FIS CUP?

Skoki kobiet nie są w Polsce popularnym sportem. W dużej mierze ma to związek z tym, że polskie skoczkinie nie należą do światowej czołówki. Niemniej jednak mamy szansę na osiągnięcie pierwszego sukcesu.

FIS CUP są to zawody można by rzec trzeciej ligi. W piątek i sobotę w Harrachovie odbędą się dwa konkursy, które zakończą rywalizację. Jak narazie liderką jest Rumunka Danela Harlambie, która zgromadziła na swoim koncie 330 punktów. Druga jest Kinga Rajda, która zgromadziła 304 oczka. Liderki FIS Cup w Harrachovie jednak nie zobaczymy co otwiera przed naszą zawodniczką ogromną szansę na zwycięstwo w tej rywalizacji. Przypomnijmy, że Polka ma dopiero 15 lat! W tym sezonie udało się jej zdobyć pierwszy punkt w zawodach Pucharu Świata.

Wracając do konkursówów w Harrachovie. Na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej znajduje się Jacqueline Seifriedsberger, która ma na koncie 200 punktów. Jej jednak również nie zobaczymy. Tuż za podium mamy Magdalenę Pałasz, która traci do Austriaczki zaledwie 5 punktów, także mamy realne szansę na to, że w czołowej trójce znajdą się dwie nasze rodaczki. Oprócz wspomnianej Rajdy i Pałasz Polskę reprezentować będą Joanna Szwab i Anna Twardosz.

Program FC w Harrachovie (HS 100):

Piątek, 11.03.2016

9:00 – Oficjalny trening pań

10:30 – Pierwsza seria konkursowa pań

Sobota, 12.03.2016

9:00 – Seria próbna pań

10:00 – Pierwsza seria konkursowa pań

źródło: skijumping.pl

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze