Klęska Vitalu w pucharach

11 wrz 2016, 11:29

Zawodniczki Vistalu Gdynia przegrały wyjazdowy mecz 17:28 z Albą Fehervar KC i przed rewanżem mają małe szanse na awans do dalszej rundy Pucharu EHF.

Faworytkami były gospodynie, jednak mało kto spodziewał się tak wysokiego zwycięstwa. Już do przerwy wywalczyły siedmiobramkową przewagę.

W drugiej połowie Vistal zamiast odrobić stratę, powiększył ją do jedenastu bramek. Nie pomogła koleżankom nawet dobra dyspozycja Katarzyny Janiszewskiej, zdobywczyni sześciu bramek.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 17:28 i mało kto, wierzy w odrobienie strat w Gdyni.

Alba Fehervar KC – Vistal Gdynia 28:17 (15:8).

Alba: Herr, Sipeki – Lavko, Gjeorgjievska 5, Mayer 4, Mayuko 4, Mendy 3, Pelczeder 2, Kazai 2, Majer 1, Hajduch 1, Bandelier 1 oraz Rozsas, Boldizsar, Hudra, Piecade.

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Janiszewska 6, Kozłowska 3, Matieli 2, Dorsz 2, Borysławska 1, Szarawaga 1, Olszowa 1, Urbaniak 1, Kobylińska, Stanulewicz, Macedo.