czwartek, 23 czerwca, 2022

Kłopoty polskich siatkarek przed Ligą Narodów. Stysiak jest kontuzjowana

Nie mamy dobrych wieści dla fanów polskiej siatkówki. Najpierw z występów w zbliżającej się Lidze Narodów zrezygnowała Malwina Smarzek, a teraz kontuzji doznała inna ważna zawodniczka, czyli Magdalena Stysiak. 

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Już 1 czerwca polskie siatkarki rozpoczną zmagania w Lidze Narodów. Pierwszy turniej z tej serii rozpocznie się w Stanach Zjednoczonych, gdzie Biało-Czerwone zmierzą się z Kanadyjkami, Brazylijkami, Koreankami oraz Niemkami. Następnie nasza reprezentacja pojedzie na turnieje do Filipin i Bułgarii.

Niestety, przed zawodami kontuzji nabawiła się Magdalena Stysiak. Z powodu urazu 21-latka nie zagra więc w Lidze Narodów. Najnowsze badania wykazały, że polska siatkarka ma problemy z lewym kolanem.

Magdalena Stysiak wykluczona z treningów i zawodów

W wyniku przeprowadzonych badan obrazowych i badań fizykalnych lewego kolana stwierdzono, że aktualny stan zdrowia tymczasowo wyklucza zawodniczkę z udziału w treningach i zawodach – powiedział Krzysztof Zając, lekarz reprezentacji Polski.

Nieobecność Magdaleny Stysiak oznacza, że w swoim debiucie z kadrą Stefano Lavarini nie będzie mógł skorzystać z dwóch podstawowych zawodniczek. Wcześniej z gry w Lidze Narodów zrezygnowała Malwina Smarzek. Polski Związek Piłki Siatkowej ma jednak nadzieję, że obie zawodniczki wrócą do kadry przed mistrzostwami świata. Będą one rozegrane w dniach 23 września – 15 października.

FIVB i CEV myślą nad ogromnymi zmianami. Siatkówkę czeka rewolucja?

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA