Kluby Ligi Mistrzów Świata szlifują formę przed startem.

3 paź 2018, 14:21

Sezon reprezentacyjny dobiegł końca, więc czas na ligę. Kluby ligi Mistrzów Świata szlifują formę, w turniejach towarzyskich.

Niepokonani w sparingach przed nowym sezonem PlusLigi są podopieczni Roberta Prygla. Triumfowali w rozgrywanym na Wyspach Kanaryjskich międzynarodowym turnieju, bez straty seta. Dwie wspólne gry kontrolne mają za sobą Asseco Resovia i Jastrzębski Węgiel. Po czterech wygranych meczach w międzynarodowym turnieju Gran Canaria Volleyball Cup, przyszedł czas na finał. W nim „Czarne koszule” pokonały bez straty seta niemiecki Volleyball Bisons Buhl. Organizatorzy rozgrywanych w Santa Lucia zawodów przyznali nagrody indywidualne. Aż cztery z nich padły łupem zawodników z Radomia. Najlepszym libero uznany został Michał Ruciak. Najlepszym rozgrywającym wybrano Dejana Vincicia. Z kolei najlepszym atakującym był Maksim Żygałow, a Tomasz Fornal zgarnął statuetkę najlepszego przyjmującego.

Dwa sparingi za sobą mają Jastrzębski Węgiel i Asseco Resovia Rzeszów. Najpierw drużyny zmierzyły się w Leżajsku, górą byli podopieczni Ferdinando De Giorgiego 3:0. W ekipie „Pomarańczowych” najbardziej wyróżnił się Jakub Bucki, zdobywca 18 punktów (12 w ataku, jeden zagrywką i pięć blokiem). Następnego dnia w Hali Podpromie doszło do rewanżowego starcia. Tym razem mecz zakończył się remisem 2:2. Najlepiej punktującym tego pojedynku w drużynie Andrzeja Kowala, był Rafał Buszek, który zdobył 23 punkty. Kroku dotrzymywali mu:  Jakub Jarosz (17), Marcin Możdżonek (11), w tym pięć blokiem.

A już jutro Asseco Resowia Rzeszów rozpocznie walkę w XI Turnieju o Puchar Prezydenta miasta Krosna, a ich przeciwnikami będą: GKS Katowice i KS „Barkom Kazhany”- Lwów.

Przypominamy, że Liga Mistrzów Świata startuje już 12 października.