KMŚ siatkarzy: Zespół Leona i Semeniuka z awansem do półfinału!

8 gru 2023, 18:26

Za nami faza grupowa Klubowych Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn, które odbywają się w Indiach. Z bardzo dobrej strony w pierwszym etapie turnieju zaprezentowała się włoska Sir Sefety Sicoma Perugia. Zespół Wilfredo Leona i Kamila Semeniuka oba dotychczasowe mecze wygrał 3:0 i awansował do półfinału.Kluby z Brazylii i Indii bez szans w starciach z zespołem Polaków

Na inaugurację mistrzostw klub z Perugii wygrał z brazylijskim Minas 3:0 (25:18, 26:24, 25:22), natomiast w piątek również w trzech setach ograł indyjski zespół Ahmedabad Defenders (25:18, 25:19, 25:11). W pierwszym z tych meczów najlepiej punktującym siatkarzem był Kamil Semeniuk, który zdobył 11 punktów. Z kolei drugie spotkanie reprezentant Polski zakończył z 3 punktami na koncie. Wilfredo Leon ma problemy zdrowotne i nie pojawił się na parkiecie.

Włoski zespół zakończył główną fazę turnieju na pierwszym miejscu w grupie A. Półfinałowym przeciwnikiem Sir Sefety Sicoma Perugii będzie turecki Halkbank Ankara. W drugim spotkaniu, którego stawką jest awans do finału, zagrają Minas i japoński zespół Suntory Sunbirds.

Z udziału w Klubowych Mistrzostwach Świata zrezygnowały Jastrzębski Węgiel oraz Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Polskie zespoły nie skorzystały z zaproszenia od Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB), gdyż wyjazdu do Azji nie dałoby się połączyć z napiętym terminarzem.

KMŚ 2023 siatkarzy. Terminarz turnieju w Indiach:

● Sobota (9 grudnia):

Półfinał #1 (godzina 12.30)

Półfinał #2 (godzina 16.00)

● Niedziela (10 grudnia):

Mecz o 3. miejsce (godz. 12:30)

Finał (godzina 16:00)Poznaliśmy datę i miejsce Ligi Narodów 2024. Kalendarz rozgrywek siatkarskich

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA