Strona główna Siatkówka Liga siatkówki kobiet Kolejna Amerykanka we Wrocławiu

Kolejna Amerykanka we Wrocławiu

0

Impel Wrocław przed kolejnym sezonem Orlen Ligi intensywnie zasila szeregi swojego zespołu. W dniu dzisiejszym kontrakt z drużyną z dolnego śląska podpisała kolejna Amerykanka, Megan Courtney.

Wczoraj wrocławski zespół zakontraktował już amerykańską rozgrywającą, Michę Hancock. Kolejnym wzmocnieniem ma się okazać jej rodaczka, która występuje na pozycji przyjmującej.

Megan Courtney ostatni sezon spędziła w amerykańskim Penn State University w Pensylwanii. W tym zespole miała również okazję grać z nową rozgrywającą Impelu Wrocław.

Transfer Megan do wrocławskiej drużyny jest efektem wielu czynników. Wśród nich należy wymienić nasze działania scoutingowe. Nasz sztab szkoleniowy obserwuje nie tylko to, co dzieje się w Polsce, ale także zagranicą. Tutaj szczególnie skupiamy się na rozgrywkach akademickich w USA. Postawa Megan na boisku zwróciła uwagę scoutów z wielu drużyn, w tym naszą. Warto wspomnieć, że grała w jednej drużynie z Michą Hancock, co też nie uszło naszej uwadze podczas budowania zespołu na nowy sezon– mówi Jacek Grabowski, Prezes Zarządu Impel Volleyball S.A.

Impel Wrocław jest w trakcie budowania kadry na kolejny sezon. Ważne kontrakty mają Agata Sawicka, Agnieszka Kąkolewska, Monika Ptak, Aleksandra Sikorska, Barbara Cembrzyńska oraz Magda Stasiak. Umowę przedłużyła Joanna Kaczor. Wczoraj kontakt podpisała Micha Hancock, a w dniu dzisiejszym – Megan Courtney.

Komentarze