Kolejna porażka drużyny Wyszomirskiego

Aktualizacja: 19 wrz 2016, 12:53
19 wrz 2016, 00:33

W 4. kolejce rozgrywek Bundesligi, Magdeburg we własnej hali rozgromił TBV Lemgo 32:21. Jest to już trzecia porażka drużyny Piotra Wyszomirskiego.

Pierwsze dziesięć minut meczu napawało optymizmem, bowiem polski bramkarz odbił trzy piłki, a jego drużyna kolejno obejmowała prowadzenie (2:1, 3:2). Później akcję wykończył Mads Christiansen i Magdeburg prowadził (6:4). W 24 minucie Polaka w bramce zastąpił Jonas Maier (jedynie 22% skutecznych obron), który odbił jedną piłkę, mimo to rywale znacznie powiększyli przewagę do przerwy (18:10).

Druga połowa była kontynuacją fatalnej gry gości, którzy nie wykorzystywali swoich okazji, a Magdeburg karcił kontrami, jak Matthias Musche (21:10). Wyszomirski wrócił do bramki w 48 minucie i zaliczył pod koniec dwie interwencje, jednak gra toczyła się już “bramka za bramkę”, co było na rękę Magdeburgowi. Ostatecznie skończyło się na trzeciej porażce TBV Lemgo (21:32), które zajmuje 16. miejsce w Bundeslidze. Bramkarz reprezentacji Polski zaliczył łącznie osiem interwencji, które składają się na solidne 32% wszystkich obron.

SC Magdeburg – TBV Lemgo 32:21 (18:10).

Najlepsi strzelcy: Musche 7 (Magdeburg), Hermann 7 (Lemgo), Mannson 6 (Lemgo).