Kolejna porażka i koniec pucharów dla Gdynianek

18 wrz 2016, 17:39

W rewanżowym spotkaniu Pucharu EHF, Vistal Gdynia ponownie przegrał z KC Alba Fehervar, tym razem 17:27. Tydzień temu we własnej hali Węgierki wygrały 28:17.

Lepiej w mecz weszły Węgierki po rzucie Bandelier i wykluczeniu dla zawodniczki Vistalu, Patricii Matiell (0:2). Gdynianki nie były skuteczne w ataku, jednak skutecznie organizowały grę defensywną. Wkrótce po świetnej interwencji Małgorzaty Gapskiej, wyszły na prowadzenie za sprawą Aleksandry Dorsz (3:2).

Po kilkunastu minutach w bramce gości zaczęła bronić Herr, a skuteczność odzyskała Bandelier i zrobiło się nieciekawie dla gospodyń (4:8). Przewaga została utrzymana do przerwy (8:14).

Po słabym początku drugiej połowy, węgierski zespół powiększał przewagę. Dobrze rzucała Lavko (11:22) i wysoka przewaga pozwoliła na swobodną kontrolę wyniku przez jej koleżanki.

Drużyna z Gdyni odpadła z europejskich pucharów, przegrywając w dwumeczu różnicą dwudziestu jeden trafień.

Vistal Gdynia – Alba Fehervar KC 17:27 (8:14).

Pierwszy mecz: 17:28

Vistal Gdynia: Gapska, Kordowiecka, Kamińska – Janiszewska, Urbaniak, Dorsz, Kobylińska, Stanulewicz, Olszowa, Kozłowska, Matieli, Szarawaga, Borysławska, Macedo

Alba Fehervar KC: Herr, Sipeki – Majer, Piedade, Lavko, Mendy, Tilinger, Hudra, Pelczeder, Gjoergjievska, Hajduch, Mayuko, Bandelier, Boldizsar, Mayer, Kazai

Sędziowie: Ana Vranes (AUT), Marlis Wenniger (AUT).