Strona główna Siatkówka Kolejne transfery? Nowi szkoleniowcy? Plusliga nie zwalnia tempa

Kolejne transfery? Nowi szkoleniowcy? Plusliga nie zwalnia tempa

0
Michał Ruciak / Fot. Paulina Weśniuk

Mimo tego, że rozgrywki Plusligi zostały zakończone ponad dwa miesiące temu to kibice na brak emocji nie mogą narzekać. Kluby najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce codziennie oferują dawkę świeżych informacji dotyczących nowych zawodników czy zakończenia współpracy z drugimi. Podsumujmy zatem ostatnie kilkanaście godzin, które dostarczyły kibicom wielu informacji. 

GKS Katowice z nowym trenerem?

Grzegorz Słaby został trenerem katowickiego klubu. Zastąpi on na tym stanowisku Dariusza Daszkiewicza, którego umowa wygasła wraz z końcem tego sezonu. Grzegorz Słaby jako trener wprowadził katowiczan do PlusLigi w 2016 roku. W kolejnych sezonach był asystentem najpierw Piotra Gruszki, później Dariusza Daszkiewicza. Nowy trener to nie jedyna przebudowa w szeregach klubu z województwa śląskiego. Dyrektorem sekcji siatkarskiej został bowiem Jakub Bochenek w miejsce Dariusza Łyczko.

– “Czuję się w obowiązku, by w tym trudnym momencie, w którym znalazł się klub, zrobić wszystko, co w mojej mocy, by siatkówka dalej istniała w Katowicach. Nastał trudny czas, przez który każdy chce przejść w miarę możliwości suchą stopą i my też tego chcemy. Czuję się bardzo mocno związany zarówno z miastem, jak i klubem, dlatego nie mogłem odmówić takiej propozycji. Siatkarski GKS jest dla mnie ważnym projektem od samego początku jego istnienia” – stwierdził trener Słaby.

Rekordzista Polski opuszcza Cerrad Czarnych Radom

Michał Ruciak, 36-letni libero, dotychczas reprezentujący barwy Cerradu Czarnych, opuszcza klub z województwa mazowieckiego. Niekwestionowany rekordzista pod względem występów w Pluslidze (ponad 500 rozegranych spotkań!) po dwóch sezonach spędzonych w Radomiu żegna się z tamtejszym klubem, aby kontynuować swoją siatkarską przygodę w innym zespole. Michał Ruciak przeniósł się do Radomia po dwóch sezonach spędzonych w Szczecinie. Zmienił wówczas swoją pozycję z przyjmującego na libero. W sezonie 2019/2020 w pełni pokazał swoje techniczne możliwości, notując skuteczność w przyjęciu na poziomie 58%. Uczyniło go to najlepszym w tym elemencie w całym zespole oraz czwartym przyjmującym w całej Pluslidze. Wcześniej z drużyną Cerrad Enea Czarnych Radom pożegnali się również: Dejan Vincić, Karol Butryn oraz Wojciech Włodarczyk.

Rafał Buszek na dwa kolejne sezony w Asseco Resovii Rzeszów!

Asseco Resovia również nie próżnuje na polu transferowym. Przedostatni zespół ubiegłego sezonu buduje silną drużynę, która w końcu przełamie lata posuchy medalowej na Podpromiu. Kolejnym jej ogniwem ma być Rafał Buszek, który będzie reprezentował barwy rzeszowskiego klubu przez kolejne dwa sezony. Buszek do tej pory spędził w Rzeszowie pięć sezonów. Razem z zespołem zdobył dwa złote medale Mistrzostw Polski (w sumie ma ich na koncie cztery) oraz srebrny medal Ligi Mistrzów w 2015 roku. W zespole już doszło go ogromnych zmian personalnych. Klub pożegnał się z takimi zawodnikami, jak: Bartłomiej Lemański, Damian Schulz, Kawika Schoji czy Nicolas Hoag. W ostatnim czasie oprócz Rafała Buszka klub ogłosił nawiązanie współpracy z Michałem Poterą czy Jeffrey’em Jendrykiem.

Źródło: polsatsport.pl http://credit-n.ru/offers-zaim/vashi-dengi-zaim.html

Komentarze